Afera sodna stavba: ko je država plačala ...

Ljudmila Novak: »Če nekdo stokrat pove, da sem ...

maja-ogorevc, delovna-akcija Njena.si

Skromna, a čista hiška doživlja pravljično ...

Šport Kranj/Krško

31.08.2015 10:25

Letošnja poletna plavalna sezona je bila za tekmovalce ena najdaljših, saj se je končala šele sredi avgusta z državnim prvenstvom v Kranju. Plavalci krškega "Celulozarja" so nastopili odlično, osvojili 3 odličja in dosegli še kopico izvrstnih dosežkov.

Žana Maruša je v kadetski konkurenci z izvrstnim rezultatom 17.55.17 osvojila srebrno medaljo na 1500m prosto in ob tem postavila še absolutni klubski rekord. Blizu medaljam je bila tudi na 200, 400 in 800m prosto, vendar ji je v finalnih nastopih vedno zmanjkal drobec do uvrstitve na zmagovalni oder.

Srebrno medaljo na 1500m prosto je osvojila tudi njena starejša klubska kolegica Karmen Zorič v mladinski konkurenci, bron si je priplavala prav tako mladinka Lara Jambriško na 200m prosto, na 400 prosto pa je Lara po hudi borbi osvojila še vedno izvrstno 4.mesto.

Prvo leto v absolutni konkurenci je dobro opravila tudi Nika Bizjak, bila je 4. na 50 in 100m prosto, 5. na 200 prosto in 6. na 50 hrbtno. Odlično je nastopala mlajša kadetinja Jerneja Šribar, nastopila v vseh finalih v hrbtni tehniki in osvojila dve sedmi ( 100 in 200 m) in osmo mesto ( 50m).

Pohvaliti velja tudi mlajšega kadeta Žvar Tjaša, ki se je v prsni tehniki uvrstil v vsa tri finala in tam osvojil tri sedma mesta. Mladinec Andraž Dostal je najboljši rezultat dosegel na 200 delfin, bil je šesti, enako uvrstitev pa si je na 200 prsno priborila mlajša članica Špela Grilc.