Kadili bi kot Turki, vendar ne bi plačali

Aleksandar Vučić skrivoma obiskuje Slovenijo: na...

Pogled, ki pove vse! Odkrito.si

Meghan - ljubosumni izpad? Ženski ukazala, naj se...

04.11.2012 12:01

Šahovsko društvo KRKA Novo mesto je med jesenskimi počitnicami organiziralo prvi novomeški turnir v klasičnem šahu po več kot dvajsetih letih. OPEN Novo mesto 2012 je bil hkrati zadnja priprava mladih šahistov in šahistk na mladinsko svetovno šahovsko prvenstvo, ki se bo čez nekaj dni začelo v Mariboru.

Na turnirju je sodelovalo natanko 50 igralcev iz celotne Dolenjske, ki so tekmovali 9 kol po švicarskem sistemu. Skupaj so odigrali 225 partij klasičnega šaha, kjer se poteze zapisujejo, posamezne partije pa lahko trajajo tudi več kot tri ure.

Kljub napornim dvobojem so bili novomeški organizatorji in tekmovalci enotnega mnenja, da je tak turnir na Dolenjskem nujno potreben in bi bilo smiselno, da preraste v tradicionalno druženje šahistov in šahistk vseh generacij.

Končni vrstni red je bil naslednji:

1. Peter Urbanč (Cerklje ob Krki) 7,5 točke
2. Roman Janko (Dolenjske Toplice) 7 točk

3. Igor Bajo (Kočevje) 7 točk
4. Luka Rifelj (Novo mesto) 6,5 točk
5. Cvetko Jakša (Trebnje) 6 točk

Podelili so še nekaj nagrad v posebnih kategorijah. Med dekleti je bila najboljša Petra Pavlič iz Sevnice, med najmlajšimi do 12 let Vid Dobrovoljc iz Novega mesta, najboljši senior je bil Marjan Stokanovič iz Novega mesta, najboljši igralec brez mednarodnega ratinga pa Jure Muhič iz Žužemberka.