Afera sodna stavba: ko je država plačala ...

Ljudmila Novak: »Če nekdo stokrat pove, da sem ...

Simon Vadnjal Revija Stop

Znani obrazi so zelo okoljsko ozaveščeni

Piše: R. R.

24.02.2019 09:10

V prvem tednu zimskih počitnic je bilo v Rogaški Slatini letošnje mladinsko šahovsko prvenstvo v standardnem in pospešenem šahu za fante in dekleta do 8, 10, 12, 14, 16 in 18 let. Na osemdnevnem prvenstvu je sodelovalo več kot 200 mladih šahistov in šahistk iz vse Slovenije, mladi iz Dolenjske in Posavja pa so letos osvojili 14 medalj in pokalov, ob tem pa še kopico uvrstitev med najboljših deset.

Pajek Tjaša.JPG
Tjaša Pajek
R. R.

Kar pet jih je osvojilo po dve medalji oziroma pokala – Anej Bizjak (ŠD KRKA Novo mesto) je postal državni prvak v standardnem šahu in bil drugi v pospešenem šahu med fanti do 14 let. Tjaša Pajek (ŠD KRKA Novo mesto) je postala državna prvakinja v pospešenem šahu in bila tretja v standardnem šahu med dekleti do 14 let. Igor Jalovec (ŠD Kočevje) je postal državni prvak v standardnem šahu in bil drugi v pospešenem šahu med fanti do 10 let. Larisa Kuhar (ŠK Triglav Krško) je zmagala v standardnem šahu in bila tretja v pospešenem šahu med dekleti do 16 let, v isti starostni kategoriji je bila Pia Marie Ružič (ŠK Triglav Krško) druga v standardnem in tretja v pospešenem šahu.