Večni si želijo biti le avtokrati: v Moskvi, v ...

crypto.com arena Ekipa24.si

Sramota leta! V LA-ju skušali takole provocirati ...

Šport Maribor

10.04.2013 20:26

Rokometaši novomeške Krke so v 3. krogu končnice za prvaka ( od 1. do 6. mesta) v 1. NLB Leasing ligi za moške gostovali pri ekipi RK Maribor Branik. Srečanje v dvorani Tabor se je končalo z rezultatom 37:26.

Mariborčani so s prepričljivo zmago proti Krki osvojili prve točke v končnici. Razliko v kakovosti med Branikom in izbranci trenerja Slavka Ivezića je potrdil tudi rezultat 1. polčasa, ki so ga Mariborčani dobili s prednostjo 5 golov (20:15). Novomeščani na današnji tekmi niso bili v stanju zaustaviti napada razpoloženih Špeliča ( 9 zadetkov) in Zarabca ( 6 zadetkov) , ki sta bila tudi najboljša strelca pri domačih, poudariti pa je potrebno še, da sta dobro delo v vratih opravila tudi Čudič ( 9 obramb) in Pešič. Pri Krki, za katero tokrat zaradi poškodbe na parket nista stopila Flajs in Irman, so priložnost za igro od 42. minute dalje dobili mlajši igralci, ki na ligaških srečanjih sicer ne dobijo vidnejše minutaže. Se je pa strelsko tokrat najbolj izkazal mladi, 19- letni Jan Jurečič, ki je zadel 6- krat.

Krkaši tako tudi po 3. krogu v končnici ostatajajo pri 22 točkah, že v soboto pa odhajajo na še eno zahtevno srečanje k trenutno vodilni ekipi Gorenja iz Velenja.

Za Krko so igrali: Vrbinc, Jurečič 6, Leban 1, Lavrič, Didovič, Okleščen 3, Erčulj 1, Fink 1, Štangelj, Maričič, Svetelšek 5, Grubar, Jakše 1, Papež 5, Cvikl 1, Klobčar 2.

RK Maribor : Štefanič, Mirkovič 2, Tarabochia 3, Svalina 1, Oštir 3, Špelič 9, Špende 1, Razgor 5, Pučnik, Čudič, Pešič, Zarabec 6, Šoštarič 2, Sok 2, Šimič 3, Mlakar.