Blamaža: levičarka Asta Vrečko namesto ...

Genialno! Rüdiger vratarju Reala pomagal pred ...

Šport

Gal Glivar v Italiji ponovno blizu najboljšim

Piše: R.K.

26.04.2022 08:43

Adrijina ekipa mlajših članov (U23) je včeraj v glavnem italijanskem mestu nastopila na že 75. izvedbi velike nagrade osvoboditve - Gran Premio della Liberazione. Na izjemno težki in pestri dirki, ki jo je dobil Nemec Henri Uhlig, se je najbolje odrezal Gal Glivar, ki je bil na 13. mestu najboljši Slovenec. 34. mesto je osvojil Aljaž Colnar, Jaka Špoljar in Boštjan Murn dirke nista končala.

V bogati zgodovini dirke je na najvišji stopnički zmagovalnega odra od Slovencev stal samo Jan Tratnik, leta 2010. Leto pozneje je to dirko dobil Italijan Matteo Trentin, Pogačarjev klubski kolega pri UAE, ki je nato leta 2014 dobil etapo na Dirki po Franciji in leta 2018 postal evropski prvak v cestni vožnji. Na startu letošnje dirke v Rimu se je zbralo 167 kolesarjev iz 23 držav. V cilj jih je prišlo samo 72, 95 jih dirke ni končalo, kar priča kako težka je bila včerajšnja, 138 km dolga preizkušnja, ki je potekala po centru Rima. Po 23 razburljivih krogih je o zmagovalcu odločal ciljni sprint trojice. Nemec Uhlig je bil najmočnejši, na drugem in tretjem mestu sta končala domačina Marcellusi in Favretto. V prvi zasledovalni skupini, ki je zaostala 8 sekund je bil naš Glivar, Colnar je prišel v cilj s skupino, ki je zaostala 13 sekund.