Šport Velenje

Gorenje Velenje - Trimo Trebnje 42:22 (23:13)

Piše: Radio Krka/STA

17.10.2015 22:13

Rokometaši velenjskega Gorenja so v današnji tekmi 7. kroga 1. NLB Leasing lige premagali trebanjski Trimo z 42:22 (23:13).

* Rdeča dvorana, gledalcev 900, sodnika: Klančar in Kočevar (oba Ribnica).
* Gorenje Velenje: B. Burić, Ferlin, Božović 3, Cehte 2, Medved 5, S. Burić 2, Ovniček 3, Szyba 3, Skube 4, Golčar 2, Šoštarič 5 (2), Kleč 3, Gams 2, Ratajec 3, Nosan 1, Dujmovič 4 (1).
* Trimo Trebnje: Brana, Urbič, Potrebuješ, Djurdjević 4, Florjančič 3 (1), Vencelj, Skol, Kotar, Sušin 6, Željko 2, Udovič 2 (2), Sašek 2, M. Grandovec, T. Grandovec 3, Mikec.
* Sedemmetrovke: Gorenje Velenje 4 (3), Trimo Trebnje 7 (3).
* Izključitve: Gorenje Velenje 8, Trimo Trebnje 0 minut.
* Rdeči karton: /.

Velenjčani so pričakovano osvojili šesti par točk v tej sezoni in zadržali drugo mesto na prvenstveni lestvici, odpor Trebanjcev pa so zlomili veliko lažje, kot so pričakovali.

Ose so prevladovale od prve do zadnje minute. Že na polčasu so si priigrale deset golov prednosti (23:13), v nadaljevanju pa svojo prednost neprestano plemenitile do končne razlike v zadetkih, ki je znašala kar dvajset golov.

Domači trener Gregor Cvijić je priložnost za dokazovanje ponudil vsem svojim izbrancem in prav vsi so se vpisali med strelce, najbolj učinkovita pa sta bila Niko Medved in Mario Šoštarič, ki sta dosegla po pet golov. V gostujoči ekipi je Jure Sušin dosegel šest zadetkov.

Trebanjska ekipa bo v prihodnjem krogu v petek, 23. oktobra, gostila Istrabenz Pline Izolo, velenjska pa bo dan kasneje gostovala v Slovenj Gradcu.