Šport Sölden

Gutova zmagala, Drevova 10.

Piše: Radio Krka/STA

22.10.2016 07:20

Švicarka Lara Gut je zmagovalka uvodnega veleslaloma za svetovni pokal alpskih smučark v Söldnu. V obeh vožnjah se ji je najbolj približala Američanka Mikaela Shiffrin (+1,44), tretja je bila Italijanka Marta Bassino (+1,93). Točke sta osvojili dve Slovenki. Ana Drev je bila deseta, Tina Robnik 19.

Švicarka je tako napovedala, da bo srdito branila konec minule zime osvojeni prvi veliki kristalni globus za zmago v skupnem seštevku svetovnega pokala. Gutova je z veliko prednostjo vodila že po prvi vožnji, v drugi pa le potrdila popolni primat.

V obeh vožnjah se ji je najbolj približala Američanka Mikaela Shiffrin, ki pa še vedno ni mogla premagati velikega zaostanka več kot ene sekunde. Tretja je bila Italijanka Marta Bassino, ki je bila tretja že na prvi progi.

Premierne točke sta osvojili dve Slovenki. Ana Drev je bila deseta, Tina Robnik 19. Obe sta vpisali najboljši uvrstitvi v Söldnu.