Večni si želijo biti le avtokrati: v Moskvi, v ...

Poroka na prvi pogled: Kaj je razlog za Olgine ...

Tole je očitno menjava za Mika Tobeyja! Američan...

Šport Domžale

Helios Suns premagali Zlatorog

15.10.2016 18:38

Košarkarji Helios Suns so v 2. krogu lige Nova KBM premagali Zlatorog z 62:59 (17:16, 34:25, 50:41).

V ponovitvi finala prejšnje sezone so košarkarji Helios Suns vnovič premagali Zlatorog in vpisali drugo zmago v ligi Nova KBM. Za Domžalčane je bila to hkrati generalka pred začetkom tekmovanja v ligi prvakov pod okriljem Fiba Europe. V torek ob 20. uri bodo gostili grški Aris.

Domžalčani so zasluženo dobili tekmo, na kateri je skupaj nastopilo vsega petnajst igralcev; sedem za Helios Suns in osem za Zlatorog. Vodili so večji del tekme, predvsem pa so dobro odigrali ključne minute. Laščani so z delnim izidom 9:0 v 37. minuti prišli na 57:57, Brandyn Theodore Curry in Tomaš Kyzlink pa sta v zaključku tekme tehtnico nagnila na stran domačih. Slednji je zadel 44 sekund pred koncem za 61:59, poskus iz rok Nejca Bariča v zadnjem napadu za zmago gostov pa ni bil blizu cilja.

Liga Nova KBM se bo nadaljevala naslednji konec tedna; Helios Suns bo 23. oktobra gostoval v Šenčurju, Zlatorog pa bo imel dan prej lokalni derbi s Tajfunom.