Prihajajo Luka 3! Dončić bo kmalu predstavil ...

Šport Wengen

Innerhofer vodi, Kosi 25.

18.01.2013 11:51

Alpski smučarji se v Wengnu merijo na superkombinaciji za svetovni pokal. Najhitrejši v smuku na skrajšani sloviti progi Lauberhorn je bil Italijan Christof Innerhofer.

Zelo dobro se je odrezal edini slovenski predstavnik Klemen Kosi, ki ima idealno priložnost osvojiti prve točke v svetovnem pokalu. Po prvem delu tekme je na 25. mestu (+2,23).

Innerhofer je bil za 11 stotink sekunde hitrejši od Avstrijca Hannesa Reichelta ter za 43 stotink sekunde od Norvežana Kjetila Jansruda na tretjem mestu.

Drugi del tekme, slalom, bo na sporedu ob 14. uri. Slalomska specialista, olimpijski podprvak v superkombinaciji, Hrvat Ivica Kostelić (+2,05), v minulih dveh sezonah dobitnik malega kristalnega globusa v tej disciplini, in Francoz Alexis Pinturault (+2,07) sta na superkombinacijskem smuku zasedla 21. in 22. mesto.