Mojster Jure o vzgoji otrok: V življenju se bodo ...

Šport Liptovsky Mikulaš

Kauzerju finale EP, Savšek ostal brez

Piše: Radio Krka/Sta

14.05.2016 13:02

Slovenski kajakaš Peter Kauzer je na evropskem prvenstvu v slalomu na divjih vodah v slovaškem Liptovskem Mikulašu v polfinalu po naknadnem odbitku dveh kazenskih sekund pridobil pet mest in se v finale uvrstil kot drugi.

Sprva je bil Kauzer sedmi, saj so mu sodniki prisodili dva dotika, a so mu po naknadnem pregledu posnetka dve sekundi odbili, tako da je napredoval na drugo mesto. Finale še bo začel ob 14.45.

Brez finala sta ostala druga dva slovenska predstavnika med kajakaši, Martin Albreht je brez dotika dosegel 21. čas, Martin Srabotnik pa je bil 38., saj se je treh vrat dotaknil, ena pa izpustil in imel tako 56 sekund zaostanka.

Popoldan bo omenjena trojica nastopila še v moštveni vožnji. Ta čaka tudi kanuiste Benjamina Savška, Blaža Cofa in Anžeta Berčiča, ki so med posamezniki ostali brez finalnega nastopa. Še najbližje finalni deseterici je bil na 12. mestu Savšek.