Erika Žnidaršič izgubila živce: kako je ...

Šport Domžale

KK Krka nadaljuje z nizom zmag

13.04.2013 20:51

Košarkarji Krke so v 6. krogu lige Telemach za prvaka premagali Helios z 71:63.

Tudi v šestem krogu ter na zahtevnem gostovanju v Domžalah so ohranili stoodstoten izkupiček in imajo na vrhu razpredelnice še vedno dve zmagi prednosti pred najbližjim zasledovalcem. Helios na drugi strani je doživel že peti poraz, tako da se mu nastop v polfinalu vedno bolj oddaljuje.

Domžalčani so tekmo proti državnemu prvaku odigrali izredno motivirano, bili dolgo časa v igri za zmago, na koncu pa so Novomeščani uveljavili svoje izkušnje in kakovost ter zanesljivo prišli do dveh točk. Zadnjo četrtino je Krka dobila z rezultatom 21:10.

Do tedaj si nobena ekipa ni priigrala občutnejše prednosti, z izjemo uvodnih 8:0 za Helios ali 43:38 za Krko na začetku drugega polčasa. Tudi v zadnji četrtini je bila igra nekaj minut izenačena (55:55), nato pa je Krka preko Anthonyja Andersona, Marka Pajića, ki se je po daljši odsotnosti vrnil v postavo, ter Uroša Lučića naredila delni izid 9:0 in štiri minute pred koncem pobegnila na varno razdaljo (55:64).

Krka bo v naslednjem krogu gostila Maribor Messer, Helios pa doma čaka še ena zahtevna preizkušnja, in sicer Union Olimpija.

* Dvorana Komunalnega centra, gledalcev 450, sodniki: Petek, Vučković (oba Maribor), Nedović (Kranj).
* Helios: Besedič 9, Ponjavić 12 (4:4), Fon 12 (4:4), Rebec 3 (3:4), Majstorović 2, Močnik 2, Gačeša 9 (1:2), Rančić 9 (2:2), Radulovič 5 (1:1).
* Krka: Lorbek 2, Vladović 5 (2:2), Rojc 2, Lalić 8 (6:7), Pavić 5 (3:6), Lučić 13 (3:4), Pajić 3, Klobučar 18 (4:6), Anderson 7, Smodiš 8 (4:4).
* Prosti meti: Helios 15:17, Krka 22:29.
* Met za tri točke: Helios 8:22 (Besedič 3, Ponjavić 2, Fon 2, Rančić), Krka 5:13 (Klobučar 2, Vladović, Pajić, Anderson).
* Osebne napake: Helios 30, Krka 25.
* Pet osebnih: Majstorović (39.).