Šport Los Angeles

Kopitar z dvema zadetkoma

18.03.2016 07:52

Moštvo Los Angeles Kings nadaljuje z odličnimi predstavami v severnoameriški hokejski ligi NHL.

Tudi po zaslugi slovenskega asa Anžeta Kopitarja, ki je bil mož odločitve pri zmagi s 4:3 po podaljšku na domačem ledu proti New York Rangers, tretji najboljši ekipi vzhodne konference lige NHL.

Kazalo je že na zmago gostov in poraz domačega Los Angelesa, saj so gostje z vzhodne obale Združenih držav Amerike na začetku zadnje tretjine vodili že s 3:1. A je Kyle Clifford kraljem priigral priključek 2:3, nato pa je udaril 28-letni slovenski hokejski zvezdnik Kopitar v 56. minuti ter kraljem priboril podaljšek 3:3. Pri tem pa ni ostalo. Hrušičan je nato zadel še odločilni gol po minuti in 34 sekundah podaljška za novo zmago vodilnega moštva tihomorske divizije.

Kopitar je v tej sezoni zbral že 24 golov, skupno jih ima v karieri v ligi NHL 242. Ob tem ima Gorenjec še 432 podaj in skupno 674 točk. Kopitar je v tej sezoni 24 golom, dodal 40 podaj ter zbral skupno 64 točk.

Gostje so povedli v 12. minuti, zadel je J.T. Miller, le 19 sekund kasneje je Dustin Brown zadel za izenačenje 1:1. Naslednji gol na tekmi je padel v 34. minuti, ko je bil uspešen Dan Boyle za vodstvo gostov 2:1. Na začetku tretje tretjine, v 43. minuti, pa so randžerji z golom Kevina Hayesa povedli že s 3:1. A to je bil račun brez krčmarja oziroma Kopitarja.

Los Angeles je s tretjo zaporedno zmago zbral že skupno 91 točk, izzivalca za vodilno mesto v pacifiški skupini Anaheim Ducks (85 točk) in San Jose Sharks (84 točk) zaostajata šest in sedem točk. Kralji so se v razvrstitvi zahodne konference lige NHL na drugem mestu z 91 točkami izenačili s St. Louisom, za vodilnim Dallasom pa zaostajajo le še dve točki, ob dveh odigranih tekmah manj.

Los Angeles naslednja tekma čaka že v noči na nedeljo, ko bodo gostili še eno ekipo z atlantske obale ZDA Boston Bruins, četrto najboljšo ekipo Vzhoda.