Anže Logar izzval Janšo: »Pripravljen sem na ...

Šport LA

Kopyjevi začeli z zmago

Piše: Radio Krka, STA

15.05.2013 07:23

Moštvo Los Angeles Kings je z zmago odprlo polfinale zahodne konference severnoameriškega hokejskega prvenstva ter v seriji povedlo z 1:0.

Najboljši športnik minulega leta v Sloveniji Anže Kopitar se tokrat ni vpisal med strelce ali podajalce moštva iz Kalifornije.

Branilci naslova Stanleyjevega pokala so si lahko samo zaželeli tako dober začetek polfinala zahodne konference. Hokejisti San Jose Sharks so bili povsem nemočni, potem ko je vratar Jonathan Quick zaklenil domača vrata. Quick je ubranil vseh 35 strelov gostujočega moštva ter še šestič v končnicah prvenstva ostal nepremagan pred vrati. Svojo premoč na ledu so kralji izkoristili že v prvi tretjini, ko je po akciji, podajalca sta bila Mike Richards in Jeff Carter, v polno, le 13 sekund pred koncem uvodne tretjine, za prvi zadetek na tekmi zabil Slava Vojnov. Zadnji gol na tekmi je padel v 33. minuti tekme, ko je Anttija Niemija ukanil Richards za izid 2:0, podala sta Vojnov in Rob Scuderi.

Kopitarjevi kralji so vse od marca nepremagani na domačem ledu dvorane Staples Center, kjer so vpisali že 11 zaporedno domačo zmago.