Kadili bi kot Turki, vendar ne bi plačali

Aleksandar Vučić skrivoma obiskuje Slovenijo: na...

Poroka na prvi pogled: Katja za kratek čas ...

AVDIO&FOTO: Košarkarji Krke doma slavili

Piše: KK Krka/STA

22.01.2020 08:26

Košarkarji Krke so v tekmi 16. kroga 1. SKL, včeraj premagali Gorenjsko gradbeno družbo Šenčur z 68:66 (17:18, 32:36, 48:48). Derbi ekip z vrha lestvice 1. SKL je pričakovano postregel z izenačenim dvobojem s precej nihanji, ob koncu pa so bili bolj zbrani domači in prišli do tesne zmage.

krka---šenčur
Krka - Šenčur

Odločitev o zmagovalcu je padla šele v zadnjih dveh minutah. Pred tem sta si ekipi sicer nekajkrat priigrali prednost nekaj točk, ki pa je nista znali zadržati. Gostje so tako dobili drugo četrtino in vodili večji del tretje, toda Krka se je vrnila in zaostanek 34:43 s košem in dodatnim prostim metom Žige Fifolta v zadnji sekundi tretje četrtine še spremenila v 48:48.

Dve minuti in pol pred koncem je Šenčur Ggd izenačil na 61:61, potem pa je sledila domača minuta. Najprej je Glenn Cosey zadel štiri proste mete, potem pa je bil pri trojki uspešen še Jure Balažič in 43 sekund pred koncem je bilo 68:61. To pa je bilo nazadnje dovolj za zmago Krke, kljub trojki Nejca Martinčiča in košu Žige Jurčka na drugi strani. Krka je sicer zadnji napad zapravila, a neuspešni so bili tudi gostje, Martinčič je svoj naslednji poskus za tri sekundo pred koncem zgrešil in zmaga je ostala v Novem mestu.

Pri domačih je največ točk, 19, dosegel Cosey, pri gostih pa dve manj Dino Murić.

Vladimir Anzulović, trener Krke:
„Čestitke fantom za vložen trud in energijo. Glede tega jim nimam kaj očitati, saj ni bilo lahko igrati dva dni po tekmi v Kopru. Igra ni bila kakovostna, za kar se opravičujem navijačem, moralo bi biti boljše. Sedaj smo zagotovo v ligi za prvake, za kaj več pa bomo morali biti bolj zdravi, bolj spočiti in igrati bolje."

V naslednjem krogu bodo košarkarji Šenčurja Ggd prosti, Krka pa bo 29. januarja gostovala pri Šentjurju.