Ministrstvo sledilo stroki: Letos bodo odstrelili ...

Afera Dars: poslanca NSi na policiji preverjala, ...

Šport Bar

Visok poraz Krke proti Mornarju

Piše: STA/KK Krka

27.02.2021 10:15

Košarkarji Krke so po visokem porazu proti Mornarju iz Bara ostali na desetem mestu lestvice s petimi zmagami, medtem ko so Črnogorci začasno skočili na vrh. Dvomov o zmagovalcu tako rekoč ni bilo od samega začetka tekma.

Krkaši v peterki Nejc Barić, Rod Camphor, Adin Vrabac, Jure Škifić in Vasilije Vučetić niso najbolje začeli in že po dobrih treh minutah je pri 0-7 minuto odmora vzel Krkin trener Vladimir Anzulović. Krkaši so nadaljevali z neučinkovito igro v napadu in so prvič zadeli šele na začetku šeste minute, ko je bil uspešen Barič za 2:13. Krkaši so se nato prebudili v napadu in se z delnim izidom 9-2 približali na šest točk zaostanka (9:15). S štirim točkami v zadnji minuti so domači poskrbeli, da so po prvi četrtini ponovno imeli dvomestno prednost (28:18). Po dveh minutah druge četrtine so se Krkaši ponovno približali na šest točk zaostanka (31:25), a so nato domači s šestimi zaporednimi točkami podvojili prednost in ob koncu 13. minute je Anzulović vzel še drugo minuto odmora. Krkaši so se do konca polčasa približali na zaostanek, ki so ga imeli ob koncu prve četrtine (35:45).

Drugi polčas so Krkaši odprli podobno kot prvega. Prvič so zadeli šele po petih minutah, skupaj pa so v 3. četrtini dosegli le šest točk in prednost domačih se je do konca četrtine podvojila (62:41). Zadnja četrtina, ki so jo minimalno dobili košarkarji Krke, je tako bila le še formalnost.

Krka bo v torek na zaostali tekmi 13. kroga gostila FMP.