Afera sodna stavba: ko je država plačala ...

Ljudmila Novak: »Če nekdo stokrat pove, da sem ...

Simon Vadnjal Revija Stop

Znani obrazi so zelo okoljsko ozaveščeni

Krka 2. po rednem delu

13.03.2023 07:59

Sinoči se je sklenil redni del Lige NLB ABA. V končnico so se poleg Krke uvrstili še Helios Suns, Podgorica, Borac WWIN, Široki, Zlatibor Gold Gondola, Sutjeska Elektroprivreda in Pelister-Bitola. Naši košarkarji so redni del tekmovanja končali na 2. mestu - zbrali so 10 zmag in tri poraze.

Osmerica bo med 12.4. in 16.4. igrala na finalnem turnirju v Domžalah. Krka se bo v boj za polfinale podala proti Sutjeski.

Liga NLB ABA 2, četrtfinale:

Helios Suns – Pelister Bitola

Borac WWIN – Široki

Krka – Sutjeska Elektroprivreda

Podgorica – Zlatibor Gold Gondola

Liga NLB ABA 2, 13. krog, 12.2.

Zlatibor – Krka 97:106 (22:31, 24:27, 22:25, 29:23)

Krka: Stergar 9 (5 sk, 2 as), Jančar Jarc, Cerkvenik 12 (5 sk ,1 as), Stipčević 28 (4 sk, 6 as), Stavrov, Jurković, Spasojević 12 (3 sk, 5 as, 2 prid.ž.), Špan 19 (1 sk, 7 as), Škedelj 9 (5 sk, 1 as), Macura 17 (9 sk).

Košarkarji Krke so slavili tudi na zadnji tekmi tekmi rednega dela, ko so s 106:97 premagali Zlatibor. Krkaši, ki so začeli v petorki Rok Stipčević, Leon Stergar, Miha Škedelj, Radosav Spasojević in Jurij Macura, so vodili od začetka do konca tekme. Povedli so s 5:0, ob koncu četrte minute je bilo +8 (15:7). Sredi devet minute so po polaganju Mihe Cerkvenika prvič imeli dvomestno prednost (26:25), po desetih minutah pa so vodili z 31:22. V drugi četrtini so Krkaši ves čas vzdrževali prednost najmanj devetih točk, ob polčasu pa so imeli 12 točk prednosti (58:46).

Tudi v drugem polčasu so Krkaši brez večjih težav zadrževali visoko prednost. Še najbližje je Zlatibor prišel v 27. minuti, ko je bilo po trojki Đukanovića 73:65. Krkaši so si z delnim izidom 10:3 do konca tretje četrtine priborili 15 točk prednosti (83:68). V zadnji četrtini so Krkaši vodili tudi že za 17 točk (103:86), do konca pa je nasprotnik zaostanek le nekoliko zmanjšal.

• Najboljši strelec: Rok Stipčević 28
  • Največ skokov: Jurij Macura 9
  • Največ asistenc: Jan Špan 7
  • Največ pridobljenih žog: Jan Špan 4
  • Najkoristnejši igralec (indeks učinkovitosti): Rok Stipčević 31

Gašper Okorn, trener Krke: »Zadovoljen sem s tekmami na tem turnirju. Moramo pa biti pošteni, Zlatibor je to tekmo odigral brez Protića in Joksimovića, mi brez Vučića in Jurkovića. Oboji imamo še veliko rezerv. Tudi visok izid kaže, da oboji nismo odigrali tako, kot znamo v obrambi. Vedeli smo tudi, da se v četrtfinalu ne moremo srečati. Ni bistvene razlike med drugim in šestim mestom, saj smo vedeli, kdo bo lahko naš nasprotnik. Prepričan smo, da se bomo srečali v polfinalu, takrat pa bo to povsem drugačna tekma. Mi smo morali prilagoditi svojo igro, saj smo imeli samo Macuro kot visokega igralca, pomagal pa mu je Spasojević. Vedeli smo tudi, da bomo imeli težave z osebnimi napakami, zato smo igrali z nizko petorko, taka igra pa temelji na metih z razdalje. Met je bil danes dober, borili smo se in zmagali. Vse tri tekme so bile dobre in to je pozitivno za nadaljevanje sezone.«

Krkaše bodo zaključni turnir v Domžalah igrali sredi aprila, še prej pa jih čaka nadaljevanje domače lige. Že v sredo, 15. 3., ob 17.00 se bodo v derbiju v domači dvorani pomerili z domžalskim Heliosom.