Razočaranje za gledalce: Andrej Hofer ne bo ...

Prihajajo Luka 3! Dončić bo kmalu predstavil ...

Krka gladko premagala Šentjur

04.05.2018 07:23

Košarkarji Krke so v 14. krogu lige Nova KBM za prvaka premagali Šentjur s 86:51. Košarkarji Krke so z gladko zmago nad Šentjurjem potrdili uvrstitev v polfinale.

Novomeščani so imeli nekaj težav le v prvi četrtini, ki se je končala z izidom 14:14, a na začetku drugega dela se jim je odprlo v napadu, z delnim izidom 16:0 so ušli, visoko prednost pa so do konca zanesljivo držali oziroma so jo le še povečali.

Serijo zaporednih točk sta z zadetima metoma za tri točke odprla razpoloženi Domen Bratož in Saša Zagorac, sledili so jima tudi drugi, ob polčasu je Krka vodila že za 18 točk. A tudi v nadaljevanju ni popuščala, drugi polčas je začela z nizom 11:0 oziroma 19:4, tako da je imela v 27. minuti že 33 točk prednosti, toliko je znašala njihova prednost tudi ob koncu tretje četrtine. Vprašanja, kdo bo tekmo dobil, že takrat ni bilo več, priložnost so tako lahko dobili igralci, ki sicer igrajo manj. Pri Novomeščanih so točke dosegli prav vsi košarkarji.

Krkaši so si dobro porazdelili delo, saj nihče ni posebej izstopal, tako da je bil najboljši strelec tekme igralec Šentjurja Miloš Pešič, dosegel je 17 točk. Gostje so imeli zelo slab met iz igre, zadeli pa so eno samo trojko.