Aleksandar Vučić skrivoma obiskuje Slovenijo: na...

Nenadna smrt znane TikTok vplivnice

Krka je doma zmagala

Piše: KK Krka/STA

30.12.2019 07:08

Krka je prekinila niz štirih porazov. Košarkarji Krke so v 13. krogu lige Aba, včeraj premagali Zadar s 76:74 (18:18, 37:35, 57:60).

krka---zadar
Krka - Zadar

Pred svojimi gledalci je Krka premagala Zadar, ki je v Novo mesto prišel z izjemno popotnico, zmagama nad Crveno zvezdo in Budućnostjo.

Na Dolenjskem so bili Dalmatinci blizu tudi prvi zmagi v gosteh, vendar v zadnjih štirih minutah niso znali zadržali sedmih točk prednosti (71:64). Krka je z delnim izidom 10:1 prišla do vodstva in ga navkljub zgrešenima metoma v zaključku tekme zadržala.

Ključno vlogo so odigrali Glenn Cosey (17 točk, 7 podaj), Luka Lapornik (17 točk, trojke 3:5) in Ivan Ramljak (14 točk), ki je dobro minuto pred koncem zadel odločilno trojko za vodstvo Krke 74:72. Novomeščani so vpisali prvo zmago po 23. novembru, peto v sezoni in drugo proti Zadru, ter se ob koncu leta pomaknili v zlato sredino na lestvice.

Najboljša strelca: Glenn Cosey in Luka Lapornik 17
Največ skokov: Marko Jošilo 7
Največ asistenc: Glenn Cosey 7
Največ pridobljenih žog: Glenn Cosey, Marvin Jones, Paolo Marinelli, Luka Lapornik in Ivan Ramljak 1
Najkoristnejši igralec (indeks učinkovitosti): Glenn Cosey 21

Krka je porazila Zadar

Izjavi po tekmi:
Vladimir Anzulović, trener Krke:
»Čestitke obema moštvoma. Bila je zelo napeta tekma, v kateri smo na koncu bili bolj zbrani. Težko je bilo igrati. Ve se, kaj v tej ligi pomeni zmaga proti neposrednemu tekmecu za obstanek. Vesel sem, da so fantje na koncu zbrali moč in zbranost in na koncu zasluženo zmagali.«
Danijel Jusup, trener Zadra:
»Zelo negotova tekma, v kateri je bil zmagovalec odločen z zadnjim metom. Krka nam je dobro zaprla met za tri točke, mi pa smo dobro skakali. Na koncu nam je zmanjkalo zbranosti, kakšen prosti met. Krka je to izkoristila in zmagala.«
Krkaši imajo v ABA ligi pet zmag in devet porazov . Krko v naslednjih dveh krogih čakata izjemno težki preizkušnji; 6. januarja gostovanje pri Crveni zvezdi in 11. januarja Budućnost v dvorani Leona Štuklja.