Ustavni sodnik Jaklič trdi, da ni potreboval ...

Andreja Špeh iz MasterChefove kuhinje na Japonsko

Krka nadigrala Helios Suns

Piše: STA/R.K.

27.01.2022 07:10

Košarkarji novomeške Krke so na tekmi 16. kroga premagali Helios z 80:75 (17:18, 41:36, 56:52).

* Dvorana Leona Štuklja, gledalcev 150, sodniki: Nedović (Kranj), Španič (Postojna), Javor (Ljubljana).
* Krka: French 13 (1:4), Stergar 2, Stipčević 11 (6:6), L. Lapornik 11 (3:3), Thomas 19 (2:2), Stavrov 3, kosi 3 (1:2), M. Lapornik 12 (7:7), Macura 6.
* Helios Suns: Ervin 18 (4:6), Oman 2, Mahkovic 10 (3:4), Prepelič 7 (3:4), Šantelj 17 (4:4), Bratec 2, ferme 6, Pašaljić 9 (1:2), Mirtič 4.
* Prosti meti: Krka 20:24, Helios Suns 15:20.
* Met za tri točke: Krka 6:21 (L. Lapornik 2, M. Lapornik, Stipčević, Thomas, Stavrov), Helios Suns 6:23 (Ferme 2, Pašaljić 2, Mahkovic, Šantelj).
* Osebne napake: Krka 24, Helios Suns 23.
* Pet osebnih: /.

V obračunu ekip z vrha lestvice je včeraj na koncu zmagala Krka. Pred dvobojem so bili Domžalčani prvi s štirimi točkami naskoka pred Novomeščani, ki pa imajo dve tekmi manj. Domžalčani so tako kljub tretjemu porazu ostali na prvem mestu, Novomeščani pa so se jim nekoliko približali.

V prvem polčasu je bil obračun večinoma izenačen. Gostje so za točko dobili prvo četrtino, potem ko je Krka zapravila začetno vodstvo. Bolje so domači opravili končnico prvega dela, ko so z delnim izidom 7:0 prišli do majhne prednosti, s katero so začeli drugi polčas.

A le pet točk naskoka Krke je obetalo zanimivo nadaljevanje. Nazadnje je bila takšna tudi razlika na koncu tekme, a so vmes gostje že izenačili (60:60), pred zadnjo minuto pa so Domžalčani celo povedli s 73:71.

A je Miha Lapornik takoj vrnil s trojko, v končnici pa so določali predvsem prosti meti, pri katerih so bili domači zbrani in obdržali prednost, Helios pa je v zadnji minuti tudi zgrešil nekaj metov, tako da je zmaga ostala v Novem mestu.

Pri Novomeščanih sta se strelsko najbolj izkazala Adonis Thomas z 19 in Hasahn French s 13 točkami, pri Heliosu pa je Carlbe Ervin končal pri 18 točkah, eno manj je dosegel Leon Šantelj.

Novomeška ekipa bo v prihodnjem krogu 2. februarja gostovala na Polzeli, domžalska pa bo 4. februarja gostila Nutrispoint Ilirijo.