jure-podjavoršek Njena.si

Mojster Jure: Žena in otroci so moje življenje

Krka nadigrala Hopse

03.02.2022 07:57

Košarkarji Krke so v 17. krogu Lige Nova KBM po dramatični končnici na Polzeli premagali Hopse z 78:74 (25:14, 23:24, 18:14, 12:22) in zabeležili 13. ligaško zmago.

Krka: French 7 (5 sk), Stergar 11 (4 sk), Stipčević 29 (4 sk, 6 as), Špan 2, Stavrov 5 (2 sk), Medved, Kosi 10 (8 sk, 2 as), Škedelj 5 (3 sk), Lapornik M. 9 (2 as), Klobučar (3 sk).

Krkaši so začeli v petorki Rok Stipčević, Leon Stergar, Luka Medved, Miha Škedelj in Jan Kosi. Krkaši so z osmimi zaporednimi točkami v peti minuti povedli z 11:4, ob koncu 7. minute pa so po zadetem prostem metu Hasahna Frencha imeli že dvomestno prednost (16:6). Po 1. četrtini je bilo 25:14. Krkaši so drugo četrtino odprli z delnim izidom 8:2 in ob koncu 13. minute vodili s 33:16, potem pa povsem popustili. Domači so s 17 zaporednimi točkami ob koncu 16. minute izenačili na 33, potem pa sta Stergar s sedmimi in Stipčević s šestimi točkami poskrbela, da so si Krkaši z delnim izidom 13:1 ponovno priborili dvomestno prednost. Ob polčasu je bilo 48:38.

Krkaši so odlično odprli drugi polčas. Povečevali so prednost in po trojki Andrej Stavrova na začetku 29. minute so vodili za 20 točk (66:46). Domači so s šestimi zaporednimi točkami do konca tretje četrtine zaostanek zmanjšali na 14 točk (66:52). Hopsi so dosegli tudi prvih 10 točk v zadnji četrtini in sredi 34. minute so Krkaši vodili le še za 4 (66:62). Krkaši so nato ušli na 71:64 točno pet minut pred koncem, potem pa smo gledali vrsto zgrešenih metov na obeh straneh. 18 sekund pred koncem so domači prišli na 68:71, nato pa s prekrški poskušali ujeti Krkaše. Stipčević in Kosi sta zadela prosta meta, a je na drugi strani Vašl zadel dve hitri trojki za 74:75. Po novem prekršku je Stipčević 1,7 sekunde pred koncem zadel prvi prosti met, drugega pa namenoma zgrešil. Do žoge je prišel Škedelj, ki je potrdil Krkino zmago.

Najboljši strelec: Rok Stipčević 29
Največ skokov: Jan Kosi 8
Največ asistenc: Rok Stipčević 6
Največ pridobljenih žog: Miha Škedelj 3
Najkoristnejši igralec (indeks učinkovitosti): Rok Stipčević 28

Izjava po tekmi:
Dalibor Damjanović, trener Krke: »Čestitke igralcem za zasluženo zmago. Dali so vse od sebe v tem trenutku. Vodili smo za 16 točk in potem padli v zbranosti ter imeli preveč izgubljenih žog in zgrešenih »zicerjev«. Pri +21 se nam je ponovilo isto, na koncu pa nismo odigrali dveh obramb tako, kot smo se dogovorili in dobili dve trojki. Umetniški vtis ne šteje, ampak le zmaga. Zavedam se, da je težko v tem ritmu tekem. Tudi padec zbranosti je verjetno posledica tega, pa še igrali smo oslabljeni, brez štirih pomembnih igralcev. Nimamo kaj, moramo biti pozitivni in riniti naprej.«

Krkaši so v Ligi Nova KBM s 13 zmagami in 2 porazoma vodilni, v torek pa jih čaka tekma s Triglavom. Že danes pa potujejo v Podgorico, kjer bodo v petek, 4. 2., ob 20.00 igrali tekmo AdmiralBet ABA lige s SC Derbyjem.