Afera sodna stavba: ko je država plačala ...

Ljudmila Novak: »Če nekdo stokrat pove, da sem ...

Tekmovalka Kmetije se je poročila

Šport Podčetrtek

Košarkarji Krke sklonjenih glav iz Podčetrtka

12.03.2021 06:22

Košarkarji Term Olimie Podčetrtka so v tekmi 3. kroga drugega dela lige Nova KBM premagali Krko z 92:82.

Košarkarji iz Podčetrtka so se z drugo zmago v treh krogih povzpeli na vrh lestvice skupine za prvaka, medtem ko Krka po dveh porazih ostaja na dnu. Na včerajšnjem obračunu so domači hitro povedli in potem prednosti niso več spustili iz rok. Domači so začeli s serijo 11:2, že ta pa je nakazala poznejši potek tekme. Razlika približno desetih točk je ostala večino tekme, občasno se je nekoliko povečala, Krka je nekajkrat prišla bližje, toda nikoli tako blizu, da bi lahko razmišljala o preobratu. Blizu je bila ob koncu prve četrtine, a so potem košarkarji Podčetrtka v nadaljevanju spet poskrbeli za varno prednost. Tokrat je bil nerešljiva uganka za tekmece Nejc Strnad, predvsem z meti z razdalje, tekmo je končal pri 28 točkah in z osmimi trojkami. V tem elementu mu je uspešno sledil tudi Simo Atanacković, ki je zadel štiri. Krka bi morda lahko kaj več naredila ob koncu tretje četrtine, ko je zaostanek znižala na 65:60, a je bilo že nekaj minut zatem na semaforju 71:60, domači pa so nato tudi v zadnjem delu skrbno nadzorovali prednost in na koncu slavili za deset.

Poleg Strnada in Atanackovića (21 točk) je mejo desetih pri domačih presegel še Sandi Čebular, pri gostih pa sta bila najboljša Rok Stipčević z 19 in Roderick Camphor s 17.

V naslednjem krogu bo Krka v tekmi 2. kroga gostila Helios Suns.