Večni si želijo biti le avtokrati: v Moskvi, v ...

"Tako hitro kot teče Mbappe, sem jaz tekel v ...

Mojster Jure o vzgoji otrok: V življenju se bodo ...

sekulic slovenija af Ekipa24.si

Tole je očitno menjava za Mika Tobeyja! Američan...

Krka poražena, v nedeljo s Heliosom za prvo mesto

23.04.2024 07:27

Košarkarji Krke so v 26., predzadnjem krogu rednega dela Lige Nova KBM na Polzeli po podaljšku izgubili z domačimi Hopsi s 95-98 (32-22, 13-25, 23-22, 18-17, 9-12). Poraz ni vplival na razplet v prvenstvu, saj je bilo že pred tekmo jasno, da se bodo ne glede na izid v nedeljo, 28. aprila, ob 13.00 doma v neposrednem dvoboju s Heliosom pomerili za končno prvo mesto pred končnico.

Liga NKBM, 26. krog, 22.4.

Hopsi Polzela – Krka 98:95 (22:32, 25:13, 22:23, 17:18, 12:9)

Krka: Planinić 21 (4 sk), Hamilton 5 (2 sk), Stergar 11 (4 sk, 4 as), Bobnar (2 sk), Bačvić 27 (7 sk, 5 as), Cerkvenik 22 (11 sk, 3 as), Hostnik, Jurković (4 sk, 1 as), Špan, Škedelj 9 (8 sk, 4 as).

Krkaši, ki so bili tokrat tudi brez Jana Špana, so začeli v peterki Niko Bačvić, Miha Cerkvenik, Leon Stergar, Miha Škedelj in Darko Planinić. Po začetnem vodstvu domačih z 9-6 so z delnim izidom 17-4 v 7. minuti prišli do dvomestne prednosti (23-13). +10 (32-22) je bilo tudi po prvi četrtini. V drugi četrtini so se domači začeli približevati, nato pa so pa 12 zaporednih točkah v 19. minuti povedli s 46-41. Ob polčasu je bilo 47-45 za Hopse.

V tretji četrtini sta se moštvi menjavali v vodstvu, po njej so imeli Hopsi prednost točke (69-68). Sredi zadnje četrtine so imeli Hopsi svojo največjo prednost na tekmi, +5 (78-73). Krkaši so v dveh minutah z delnim izidom 8-0 preobrnili rezultat v svojo korist. 18 sekund pred koncem so vodili s 84-82, Vranić pa je 4 in pol sekunde pred koncem dosegel trojko in zadel še dodatni prosti met. Bačvić je tri desetinke pred koncem le uspel izenačiti na 86 in priboriti podaljšek. V njem so Krkaši nazadnje vodili minuto in pol pred koncem, ko je bilo po zadetih prosti metih Planinića 92-91. Domači so nato s šestimi zaporednimi točkami prišli do vodstva, ki ga Krkaši niso uspeli več uloviti.

• Najboljši strelec: Niko Bačvić 27
  • Največ skokov: Miha Cerkvenik 11
  • Največ asistenc: Niko Bačvić 5
  • Največ pridobljenih žog: Miha Cerkvenik 5
  • Najkoristnejši igralec (indeks učinkovitosti): Niko Bačvić 38

Izjava po tekmi

Gašper Okorn, trener Krke: »Čestitam Hopsom za zmago. Borili so se in so si jo zaslužili. Tudi če bi zmagali mi, to ne bi bilo nezasluženo. Odigrali smo pošteno in po najboljših močeh glede na naše zdravstveno stanje v tem trenutku. Fantje so dali svoj maksimum in jim ne morem ničesar očitati. Bi pa morali dobiti tekmo, ki je bila praktično že v naših rokah. V zadnjem napadu Hopsov smo prejeli štiri točke in se potem mi reševali v podaljšek, namesto da bi imeli tekmo pod nadzorom. S tem ne moremo biti zadovoljni. Še enkrat čestitke polzeli in vso srečo v zadnjem krogu.«

Krkaši z 21 zmagami in petimi porazi ostajajo na vrhu lestvice. Zadnjo tekmo rednega dela bodo odigrali v domači dvorani v nedeljo, 28. 4., ob 13.00 z domžalskim Heliosom, zmagovalec pa bo osvojil prvo mesto po rednem delu.