Žakelj obrnil ploščo: zdaj ve, da je na ...

Ansambel Igor in zlati zvoki Revija Stop

»Vse dni, vse noči« igrajo že lepih 32 let

Krka priznala poraz Heliosu

12.01.2023 08:07

Košarkarji Krke so po slabem drugem polčasu izgubili prvo četrtfinalno tekmo pokala Spar z domžalskim Heliosom s 74:82 (18:19, 23:10, 15:31, 18:22). Povratna tekma v Domžalah bo v sredo, 8. februarja.

Krka: Stergar 4 (1 as), Jančar Jarc, Cerkvenik 11 (5 sk), Stipčević 10 (3 sk, 1 as), Stavrov 7 (2 sk, 2 as), Vucić, Jurković 4 (2 sk), Spasojević 15 (6 sk), Špan 10 (3 sk, 3 as), Škedelj 4 (2 sk, 2 prid.ž.), Macura 9 (8 sk, 2 as).

Krkaši so v peterki Rok Stipčević. Leon Stergar, Miha Cerkvenik, Radosav Spasojević in Jurij Macura odlično začeli in po slabih petih minutah povedli s 13:4. Gostje so nato vzeli minuto odmora, po kateri so po nekaj napakah naši košarkarjev v dveh minutah prišli do izenačenja na 13, po 1. četrtini pa so imeli minimalno prednost (18:19). Krkaši so drugo četrtino odprli z delnim izidom 9:2 za vodstvo s 27:21 sredi 14. minute. Po minuti odmora so gostje hitro izenačili z dvema trojkama Fermeta, potem pa so Krkaši do konca polčasa naredili delni izid 14:2 in ob polčasu imeli prednost 12 točk (41:29).

V drugem polčasu pa so Krkaši povsem popustili v obrambi. Helios je polčas odprl z delnim izidom 18:4 in sredi 3. četrtine povedel s 47:45. Nezaustavljiv je bil Mahkovic, ki je v tem času dosegel kar 13 točk. Moštvi sta se nekaj časa menjavali v vodstvu, gostje pa so s trojko Mirtiča ob sireni po 3. četrtinah vodili s 60:56. Helios je dosegel tudi prvih sedem točk v zadnji četrtini, v 34. minuti pa so imeli že 14 točk prednosti (58:72), tako prednost pa so imeli tudi dve minuti pred koncem (64:78). Naši košarkarji so se do konca tekme le uspeli nekoliko približati in povečati svoje možnosti pred povratno tekmo.

• Najboljši strelec: Radosav Spasojević 15
  • Največ skokov: Jurij Macura 8
  • Največ asistenc: Jan Špan 3
  • Največ pridobljenih žog: Rok Stipčević 3
  • Najkoristnejši igralec (indeks učinkovitosti): Miha Cerkvenik 15

Izjava po tekmi:

Gašper Okorn, trener Krke: »Čestitke Heliosu za drugi polčas, v katerem so nas dobesedno razstavili na prafaktorje. Prvi polčas je bil tak kot nedeljska tekma, ki smo jo analizirali. Obramba je bila brezhibna, stali smo, kakor je bilo treba, dali smo 41 točk v enem polčasu, kar je povsem dovolj. Prednost 12 točk je bila za takšno tekmo in proti takemu tekmecu več kot lepa. Drugi polčas pa je bil katastrofa. Izgubili smo kompas od samega začetka. Stekli so nam v hrbet, nehali smo igrati obrambo iz prvega polčasa. To se je nabiralo iz minute v minuto in tudi, ko smo se nekako stabilizirali, so potem v še enem valu na začetku zadnje četrtine še povečali prednost. Na koncu moramo biti z -8 pred povratno tekmo v Domžalah. Seveda ni dobro, če doma izgubiš prvo tekmo, je pa razlika takšna, da nam na povratni tekmi omogoča, da se vrnemo v igro. Seveda bomo naredili vse, da nam to tudi uspe. Drugi polčas smo izgubili s 53:33. Tudi če bi ga izgubili v neki normalni zgodbi, bi bila tekma še vedno naša. 53 prejetih točk je nezaslišano, ob tem pa so nam dali 17 točk iz protinapadov, mi pa nismo iz protinapada dosegli niti ene točke. To so stvari, ki vse povejo o današnji tekmi.«

Krkaše naslednja tekma čaka v soboto, 14. 1., ko bodo v Ligi Nova KBM gostovali pri Podčetrtku.