femme-fatale, femme-fatale-2023 Njena.si

Skrito v raju: Igralka blestela na fotografiranju ...

Krka nadigrala Terme Olimia

01.04.2022 07:39

Košarkarji Krke so v vnaprej odigrani tekmi 7. kroga lige Nova KBM za prvaka premagali Terme Olimia s 96:85 (26:28, 47:44, 75:66).

* Dvorana Leona Štuklja, gledalcev 150, sodniki: Špendl (Maribor), Škrbec (Kranj), Palčič (Postojna).
* Krka: Stergar 2, Stipčević 17, Stavrov 7, Stipaničev 5, Škedelj 6, L. Lapornik 20 (1:1), M. Lapornik 7 (0:1), Macura 16 (2:3), Thomas 16 (5:5).
* Terme Olimia Podčetrtek: Muratović 19 (3:3), F. Škorjanc 2 (0:2), Williams 20 (5:9), Čebular 17 (3:5), Atanacković 23 (6:8), Vasilić 4 (2:4).
* Prosti meti: Krka 8:10, Terme Olimia 19:31.
* Met za tri točke: Krka 14:30 (L. Lapornik 5, Stipčević 5, Thomas, M. Lapornik, Stipaničev, Stavrov), Terme Olimia 6:25 (Muratović 2, Čebular 2, Atanacković, Williams).
* Osebne napake: Krka 26, Terme Olimia 15.
* Pet osebnih: Stipčević (40.).

Košarkarji Krke so v vnaprej odigrani tekmi 7. kroga lige Nova KBM za prvaka vpisali tretjo zmago v drugem delu. Pred domačimi gledalci so premagali Terme Olimia s 96:85.

Ekipi sta se srečali drugič v zadnjih treh tednih, podobno kot v Podčetrtku pa so bili Novomeščani premočan tekmec za oslabljeno zasedbo Davorja Brečka.

Ta je večino tekme odigral z zgolj sedmimi igralci, ki so se 25 minut uspešno kosali z gostitelji, v zadnji tretjini tekme pa je Krka uveljavila svojo kakovost in ob dobri ekipni predstavi prišla do zaslužene zmage.

Domači so zadeli 14 trojk, izgubili boj pod obročema (36:39), a so imeli dovolj razpoloženih posameznikov. Luka Lapornik je trojke metal 5:9 (20 točk, 5 podaj), Rok Stipčević je prav tako zadel pet trojk (5:8, 17 točk), po 16 točk pa sta prispevala Jurij Macura (9 skokov) in Adonis Thomas (met 7:12).

Pri gostih je Alfredo Williams za malo zgrešil trojnega dvojčka (20 točk, 9 podaj, 8 skokov), Nedžad Muratović je dosegel dvojnega dvojčka (19 točk, 11 skokov), največ točk pa je zbral Simo Atanacković - 23.

Podčetrtani bodo v ligi Nova KBM znova nastopili v soboto, ko bodo gostili Nutrispoint Ilirijo, Krko pa naslednja preizkušnja čaka 6. aprila v Šenčurju.