Ustavni sodnik Jaklič trdi, da ni potreboval ...

andreja-špeh Njena.si

Andreja Špeh iz MasterChefove kuhinje na Japonsko

Krka visoko nadigrala Zlatorog

29.09.2021 06:41

Naši košarkarji Krke so Ligo Nova KBM začeli z visoko zmago. V domači dvorani so premagali Zlatorog s 120:70 (32:23, 24:15, 34:19, 30:13).

Krka – Zlatorog Laško 120:70 (32:23, 24:15, 34:19, 30:13)
Krka: French 14, Gibbs 24, Stergar 20, Stipčević 17, Stavrov 13, Stipaničev 7, Škedelj 2, Lapornik 10, Macura 13, Klobučar.

Krkaši so začeli v peterki Rok Stipčević, Luka Lapornik, Leon Stergar, Jakov Stipaničev in Hasahn French. Začetek je bil v znamenju gostov, ki so po četrti zadeti trojki v 6. minuti povedli s 16-8. Sledila je minuta odmora Krkašev, po kateri so zaigrali veliko agresivnejše v obrambi. Na začetku 9. minute so goste ujeli (20:20), po treh trojkah T. J. Gibbsa in eni Andreja Stavrova pa so že po prvi četrtini vodili z devetimi točkami prednosti (32:23).

V drugi četrtini so Krkaši prednost podvojili, tako da je bilo ob polčasu +18 (56:38), v drugem polčasu pa so prednost le še povečevali in na koncu več kot prepričljivo zmagali.

Dalibor Damjanović, trener Krke:
»Čestitam fantom za 35 minut dobre osredotočenosti, dobre igre, sodelovanja v napadu in obrambi. Trudili so se, niso podcenjevali nasprotnika in tega sem najbolj vesel. Je pa zato bilo prvih pet minut tekme katastrofalnih. Sedaj nas čaka tekma z Mornarjem in upam, da se bomo sestavili. S tem še posebej mislim na Kosija, upam, da bo tudi že Špan lahko pomagal. Še vedno moramo biti potrpežljivi, dobro delati in se s postavo, kakršno imamo, maksimalno truditi. Če bomo to konstantno počeli, bom vesel. Želim si le, da te tri dni do tekme z Mornarjem normalno treniramo ter da se najbolje pripravimo nanjo.

T. J. Gibbs, igralec Krke:
»Velika ekipna zmaga, uspelo nam je dobro odigrati. Začeli smo počasi, do druge četrtine pa smo že našli pravo energijo, ki smo jo zadržali do konca tekme. Sedaj že gledamo na tekmo v soboto. Že jutri se začnemo pripravljati nanjo in prav s trdim delom lahko tak tempo prenesemo tudi na naslednje tekme.«
V naslednjem krogu Lige Nova KBM bodo Krkaši v sredo, 6. 10., gostovali pri Šentjurju. V soboto, 2. 10., ob 17.00 pa jih čaka prva domača tekma Lige ABA z Mornarjem iz Bara.