Afera sodna stavba: ko je država plačala ...

Ljudmila Novak: »Če nekdo stokrat pove, da sem ...

»Vse dni, vse noči« igrajo že lepih 32 let

Šport Rogaška Slatina

Krkašem se ni izšlo. O potniku v finale odloča sreda

17.05.2021 22:58

Košarkarji Rogaške so v drugi tekmi polfinala lige Nova KBM po podaljšku premagali košarkarje Krke z 90:89 (19:24, 38:45, 54:65, 75:75).

Rogaška je s preobratom v zadnji četrtini in zbrano igro v podaljšku izsilila odločilno tretjo tekmo polfinala lige Nova KBM. Krko je v svoji dvorani premagala z 90:89.

Tretja tekma bo jutri, 19. maja, v Novem mestu ob 20.30. Zmagovalec se bo uvrstil v finale, kjer je po dveh tekmah že Cedevita Olimpija.

Krka je imela vozovnico za finale praktično v žepu, saj je dobrih sedem minut pred koncem vodila za 14 točk (70:56). A sledil je njen petminutni strelski mrk, v katerem je Rogaška naredila delni izid 17:0 in prešla v vodstvo.

Rogaška je imela tri junake. David Gabrovšek je zadel za izenačenje ob koncu rednega dela ter dodal koš v podaljšku za 88:86. Skupno je zbral 21 točk in ujel šest odbitih žog. Točko manj je prispeval Petar Vujačić, a zadel pet trojk, vključno s tisto v zadnji minuti podaljška iz težkega položaja za 86:83. Prvi strelec tekme pa je bil David Nichols s 27 točkami.

Ameriški organizator igre je dobre tri sekunde pred koncem s črte prostih metov zabil zadnji žebelj v novomeško krsto. Iz igre je metal 7:15, proste mete 12:13, imel pa je še šest podaj za statistični indeks 25.

Pri gostih, ki so zadeli petnajst trojk in v napadu ujeli kar 18 odbitih žog, sta izstopala Jure Škifić s 24 točkami (met 8:14, 9 skokov) ter Luka Lapornik z enaindvajsetimi (5:10 za tri točke).