Aleksandar Vučić skrivoma obiskuje Slovenijo: na...

Genialno! Rüdiger vratarju Reala pomagal pred ...

Poroka na prvi pogled: Katja za kratek čas ...

Šport Novo mesto

Krkašem v zadnji četrtini zmanjkalo moči za presenečenje

Piše: R.K.

03.01.2022 08:54

Košarkarji Krke so v 14. krogu AdmiralBet ABa lige izgubili s Cedevito Olimpijo s 83:90 (20:20, 22:13, 27:28, 14:29), čeprav so bili več kot tri četrtine najmanj enakovreden nasprotni

Tekmo sta obeležili tudi dve nagradni igri: v sodelovanju z Zavarovalnico Triglav smo pripravili Triglav met s sredine za 5000 evrov, sponzor tekme pa je bilo podjetje Zavas, dva gledalca pa bosta v prihodnjih dneh v Zavasovi trgovini v novomeški Supernovi prevzela praktični nagradi.

Krkaši so tokrat igrali brez poškodovanega Andreja Stavrova in obolelega Jana Kosija, čeprav sta bila v postavi pa nista igrala niti Hasahn French in Leon Stergar. Začeli so v petorki Rok Stipčević, Luka Lapornik, T. J. Gibbs, Adonis Thomas in Jurij Macura. Moštvi sta bili na začetku izenačeni, potem pa so na začetku 7. minute gostje prišli do prednosti treh točk (11:8) in Krkin trener Dalibor Damjanović je vzel prvo minuto odmora. Krkaši so nato prišli do vodstva z 12:11, ob koncu prve četrtine pa je bilo izenačeno na 20, tudi po zaslugi Jakova Stipaničeva, ki je zadel dve trojki zapored. Krkaši so bolje odprli drugo četrtino in sredi druge četrtine povedli z 29:23. Po trojki Stipčevića so na začetku 17. minute povedli s 34:26 in sledila je druga minuta odmora gostov. Tudi po njej so Krkaši nadaljevali z odlično igro v obrambi, po trojki Thomasa in Stipčevića pa so sredi 18. minute povedli s 40-28. Do konca polčasa so se gostje približali na devet točk zaostanka (42:33), vse točke pa so dosegli s črte prostih metov. Skupaj so gostje v prvem polčasu dosegli kar 14 točk oziroma 42 % vseh točk s črte prostih metov.

Na začetku drugega polčasa so Krkaši naredili dve napaki v obrambi in pri 47:38 je že po dobri minuti igre minuto odmora vzel Damjanović, Macura pa je po dveh minutah naredil četrto osebno napako. Ob koncu 23. minute so po trojkah Gibbs in Lapornika povedli s 56-42, minuto odmora pa so vzeli tudi gostje. Po njej se je Krkašem ustavilo pri metu z razdalje in gostje, pri katerih se je razigral Radovanović so se z delni izidom 11:2 sredi 27. minute približali na pet točk zaostanka (58:53). Krkaši se niso zmedli in po trojki Lapornika so sredi 28. minute ponovno imeli dvomestno prednost (65:55). Ob koncu 28. minute je četrto osebno napako dobil tudi Thomas, Krkaši pa so pred zadnjo četrtino imeli osem točk prednosti (69:61). Gostje so zadnjo četrtino odprli s petimi točkami in po točno minute igre je pri 69:66 Damjanović vzel drugo minuto odmora. Po četrti trojki v četrtem poskusu v drugem polčasu Pullena so v naslednjem napadu gostje izenačili na 69, po treh prostih metih Ferrella pa so na začetku 33. minute povedli z 72:71. Ob koncu 33. minute je igro zaradi petih osebnih napak zapustil edini center Macura, takoj v naslednjem napadu pa so sodniki zaradi dveh tehničnih napak izključili še Lapornika. Gostje so dosegli še deset zaporednih točk in v 35. minuti povedli z 82-71 ter tekmo mirno pripeljali do zmage.

5x Krkin naj:
Najboljši strelec: Adonis Thomas 21
Največ skokov: Rok Stipčević 8

Največ asistenc: T. J. Gibbs in Adonis Thomas 3
Največ pridobljenih žog: Rok Stipčević 2
Najkoristnejši igralec (indeks učinkovitosti): Rok Stipčević 21

Dalibor Damjanović, trener Krke: »Čestitke mojim igralcem za pristop, borbenost, za vse, kar so prikazali na današnji tekmi. Dokler smo imeli moči in dovolj igralcev za rotacijo, smo igrali košarko, potem pa je padla tako zbranost kot kakovost igralcev, ki so v danem trenutku lahko igrali in je slabša od »nosilcev igre«. Še enkrat čestitke igralcem za prikazano, še vedno pa nam manjka pet igralcev, tako da smo čarovniki v tem, kar delamo. Čestitke tudi Cedeviti Olimpiji za na koncu zasluženo zmago.«

Jurica Golemac, trener Cedevite Olimpije: »Čestitke fantom za težko priborjeno zmago. V Leon Štuklju nikoli ni bilo nikoli lahko, tudi danes ni bilo. Začeli smo premehko, prelahko, preveč individualno, brez podaj, potem pa smo se ustrašili in začeli igrati tako kot znamo, še posebej v obrambi. Iz tega pa so potem prišli odprti meti. Nikoli na poudarjam posebej igralcev, a tokrat je bil Radovanović ta, ki nam je dvignil igro tako v obrambi kot v napadu in odigral šolsko in pametno košarko. On je s svojimi podajami in obrambo naredil preobrat.«

Krkaši imajo v AdmiralBet ABA ligi tri zmage in 11 porazov, v naslednjem, 15. krogu pa bodo v soboto, 8. januarja, gostovali pri Mornarju v Baru. Že v sredo, 5. januarja, pa jih čaka domača tekma slovenske lige s Termami Olimia.