Kadili bi kot Turki, vendar ne bi plačali

rudi in marjetka spor Njena.si

Kako in zakaj je počil Marjetkin in Rudijev ...

Krkaši nadigrali Helios

25.10.2022 08:19

Košarkarji Krke so v 4. krogu Lige Nova KBM v derbiju neporaženih moštev v gosteh premagali domžalski Helios s 74:67 (20:24, 25:20, 11:16, 18:7) in po šestih uradnih tekmah ostajajo neporaženi.

Krka: Stergar 5 (2 sk), Jančar, Cerkvenik, Stipčević 1 (3 sk, 3 as), Vucić 11 (6 sk), Jurković 8, Spasojević 8 (7 sk, 4 as), Špan 16 (2 sk, 5 as), Škedelj 6 (7 sk), Macura 16 (9 sk), Vujadinović 3 (6 sk).

Krkaši v začetni petorki Rok Stipčević, Leon Stergar, Miha Škedelj, Radosav Spasojević in Jurij Macura povedli s 6:2, potem pa so domači z desetimi zaporednimi točkami prišli do vodstva z 12:6. Krkaši so hitro prišli do 12:11, potem pa se je igralo koš za koš, domači pa po trojki Mahkovica prvo četrtino dobili s 24:20. Krkaši so drugo četrtino odprli s šestimi zaporednimi točkami in prišli do novega vodstva (26:24), nato pa so bili spet nekoliko boljši Sunsi, ki so ob začetku 17. minute ponovno imeli šest točk prednosti (38:32). Krkaši so bili boljši v zaključku polčasa, ki so ga s košem Macure tudi dobili s 45:44.

Drugi polčas so Domžalčani odprli z delnim izidom 9:2, ob koncu 27. minute pa so imeli največjo prednost na tekmi, +8 (60:52). Krkaši so do konca tretje četrtine dosegli štiri točke, tako da je bilo po 30. minutah 60:56 za Helios.

Domače so lovili tudi v zadnji četrtini in po trojki Jana Špana so sredi zadnje četrtine ponovno vodili (63:62). Dobre štiri minute pred koncem je bilo izenačeno na 65, potem pa je Robert Jurković dveh zaporednih napadih zadel dve trojki za +6 Krkašev, ki prednosti do konca niso več izpustili.

Najboljša strelca: Jan Špan in Jurij Macura 16

Največ skokov: Jurij Macura 9

Največ asistenc: Jan Špan 5

Največ pridobljenih žog: Radosav Spasojević in Miha Škedelj 1

Najkoristnejši igralec (indeks učinkovitosti): Jurij Macura 26

Izjava po tekmi:

Gašper Okorn, trener Krke: »Čestitam svojim igralcem za zmago. Pričakovano težka tekma v Domžalah, brez skromnosti lahko rečemo, da sta igrali dve trenutno najboljši ekipi. Je pa seveda še dolga sezona pred nami. Ta zmaga nam veliko pomeni, a daleč od tega, da bi karkoli odločala. Predvsem sem zadovoljen z obrambnim delom v drugem polčasu. Naredil smo tisto, kar smo želeli, vzpostavili smo nadzor nad napadalnim skokom Heliosa, ki nam je delal velike preglavice v prvem polčasu. Na koncu smo po mojem mnenju v izenačeni tekmi le zasluženo zmagali, saj smo pokazali, da ne izgubljamo glave v trenutkih, ko je to pomembno.«

Krkaši imajo sedaj v Ligi Nova KBM štiri zmage, prihodnja tekma pa jih čaka v petek, 28. 10., ko bodo ob 20.00 gostili Terme Olimia Podčetrtek.