Kadili bi kot Turki, vendar ne bi plačali

poroka-na-prvi-pogled, 3 Njena.si

Poroka na prvi pogled: Katja za kratek čas ...

Krkaši premagali češki Nymburk

10.09.2021 08:41

Košarkarji Krke so v pripravljalni tekmi doma s 83:77 premagali češki Nymburk, udeleženca letošnje Fibine lige prvakov in klub, kjer deluje nekdanji trener Krke, tudi selektor Slovenije, Aleksander Sekulič.

Nymburk je polčas dobil s 46:44, potem pa naredil razliko v 3. četrtini, po kateri je vodil 64:54. A to košarkarjev Krke ni ustavilo, zadnjo četrtino so odločili sebi v prid (29:13). V zadnjih minutah so vešče topili prednost. S trojko kapetana Luke Lapornika so v 36. minuti prišli na 72:76, v 37. minuti je trojko dodal Rok Stipčević (75:76). Po dveh zadetih prostih metih Marka Arapovića je Krka povedla 78:77, vodstva pa do konca ni več izpustila. Tudi po zaslugi Lapornika, ki je 83 sekund pred koncem tekme z borbenostjo svoji ekipi priboril pomembno žogo v napadu.

V nedeljo, 12. septembra, se bodo krkaši pomerili še enkrat z Nymburkom, to pa bo hkrati tudi zadnja tekma novomeškega ABA-ligaša pred začetkom nove sezone.

Pripravljalna tekma, 9.9.
Krka – Nymburk 83:77 (18:19, 26:27, 10:18, 29:13)
Krka: Arapović 6, French 15, Gibbs 23, Stergar. Stipčević 11. Stavrov 13. Kosi 1, Stipaničev 5l Lapornik 6, Klobučar 3

Dalibor Damjanović, trener Krke: »Vidi se, da je to še ena od pripravljalnih tekem. Rezultat ni bil v prvem planu. V naši igri je še vedno preveč vzponov in padcev. Igramo dobro, pa se kar s tem zadovoljimo. Potem igramo slabo in kar povesimo glave. Tega ne želim videti. Veliko rezerv je pri medsebojni komunikaciji na parketu. Če bi se več pogovarjali, bi privarčevali obilo energije. Minutažo sem razdelil tako, da so dobili svoje tudi igralci, ki se vračajo po poškodbi. Še vedno pa čakamo Miho Škedlja, Jureta Špana in Jurija Macuro. Komaj čakam, da so nazaj, da začnemo normalno delati.«