Ministrstvo sledilo stroki: Letos bodo odstrelili ...

Afera Dars: poslanca NSi na policiji preverjala, ...

marjetka-voglar-in-rudi-mlakar, poroka-na-prvi-pogled Njena.si

Rudi premagal vse ovire in zanetil ljubezen

Krkaši s prvo zmago v ligi Nova KBM

29.10.2017 16:27

Košarkarji Krke so v 4. krogu lige Nova KBM premagali Helios Suns s 75:67 (15:20, 33:38, 49:56).

Krka je zabeležila prvo zmago v ligi Nova KBM, Helios Suns pa je zdaj edina ekipa v ligi, ki še ni okusila zmage. V Novem mestu je bila blizu, vendar ji je v odločilnih zadnjih minutah zmanjkalo moči in natančnosti.

Domžalčani so dobili prvo četrtino, izenačili drugo, bili boljši v tretji, v zadnjih desetih minutah pa so gostitelji naredili delni rezultat 26:11. Tri minute in pol pred koncem so imeli gostje prednost 66:65; Krka je do konca prek Domna Bratoža in Paola Marinellija dosegla še deset točk, Helios Suns pa zgolj enega.

Prvi igralec Krke je bil Domen Bratož (indeks 26) s 15 točkami (met 6:10), štirimi skoki in devetimi podajami. Po enajst točk pa so dosegli Paolo Marinelli, Žiga Dimec (6 skokov) in Maj Kovačevič. Medtem ko je domači strateg Simon Petrov igral z desetimi igralci, je njegov kolega na drugi strani Jovan Beader večino tekmo odigral z zgolj petimi. Najboljši med njimi je bil Blaž Mahkovic z 20 točkami.

To je bila zadnja tekma nekdanjega slovenskega reprezentanta Mihe Zupana v dresu Helios Suns. Od Domžal se poslavlja zaradi ponavljajočih se težav s hrbtom, zaradi katerih njegov doprinos ni bil takšen, kot bi lahko bil, so sporočili iz kluba. Njegovo mesto bo poskušal zapolniti 24-letni Američan Mike Thorne Jr., ki je danes svoje nove soigralce že spremljal na tekmi v Novem mestu. Gre za 208 cm visokega centra, ki je nazadnje igral za Univerzo Illinois.

V naslednjem krogu 4. novembra bo Krka gostovala pri Iliriji, Helios Suns pa bo gostil zasedbo Hopsov s Polzele.