Skrito v raju: Igralka blestela na fotografiranju ...

Krkaši se iz Šentjurja vračajo z zmago

Piše: KK Krka/Sta

06.10.2021 22:25

Košarkarji Krke so v 2. krogu Lige Nova KBM v gosteh premagali Šentjur s 95-88 (28-27, 29-17,17-19, 21-25) in tako zabeležili še drugo zmago v ligi.

Košarkarji Krke so v Šentjurju dosegli pričakovano zmago in vsaj začasno zasedajo prvo mesto na prvenstveni lestvici, saj so tudi v drugem nastopu v domači ligi zabeležili zmago, pa čeprav manj prepričljivo kot v uvodnem, ko so kar za 50 točk ugnali Laščane. Ekipa Šentjurja prvo zmago še čaka.

Po uvodnem otipavanju so farmacevti do prve občutnejše prednosti prišli v uvodu druge četrtine, ko so povedli s 34:27, tik pred polčasom pa ušli na +10 in ob odhodu na odmor na 13 točk prednosti.

Domači pa se niso predajali in Patrick James McGlynn in Dalibor Đapa sta Štajerce v tretjem delu pripeljala na -4, Luka Lapornik in Rok Stipčević pa sta odgovorila s tremi trojkami in razlika je vnovič narasla na 11 točk. Gostje so dolgo držali trdno vodstvo, nato pa se je prednost začela topiti in slabe štiri minute pred koncem je Mcglynn Šentjur približal na 82:86 in domačim vrnil upanje. A ko je bilo to najbolj potrebno, so gostje ostali zbrani in osvojili obe točki. Pri domačih je z 31 koši izstopal Mcglynn, ki je dosegel kar šest trojk. Pri Krki je 27 točk vknjižil Stipčević.

Najboljši strelec: Rok Stipčević 27
Največ skokov: Hasahn French, Rok Stipčević in Luka Lapornik 5
Največ asistenc: Rok Stipčević 7
Največ pridobljenih žog: Jan Kosi 3
Najkoristnejši igralec (indeks učinkovitosti): Rok Stipčević 30

V prihodnjem krogu Lige Nova KBM bodo Krkaši 19. oktobra gostili Rogaško, še prej pa jih čakata dve tekmi Lige ABA. Prva bo v nedeljo, 10. oktobra, ko bodo gostovali pri Megi v Beogradu