Afera Dars: poslanca NSi na policiji preverjala, ...

Simon Vadnjal Revija Stop

Znani obrazi so zelo okoljsko ozaveščeni

Krkaši tri kroge pred koncem sezone vstopajo v elitno druščino

24.04.2022 12:32

Rokometaši Moškega rokometnega kluba Krka so v 23. krogu 1.B SRL gostovali pri ekipi Rokometnega kluba Črnomelj.

Krkaši so izpolnili zastavljeni cilj in se po včerajšnji, že sedemnajsti zaporedni zmagi veselili vstopa v najelitnejšo rokometno ligo. Veselja in zadovoljstva ob tem niso skrivali, saj so z dosedanjimi odličnimi predstavami doma in na gostovanjih zadovoljili ljubitelje in podpornike kluba. Čeprav so Novomeščani, ki so bili na tem srečanju v vlogi nespornega favorita, tekmo začeli nekoliko v krču in dovolili, da so gostitelji v uvodnih minutah povedli s 6:4, so kasneje zaigrali bolje ter prevzeli vajeti igre v svoje roke. Belokranjci so po svojih močeh do polčasa še nekajkrat zapretili krkašem, ki so polčas dobili s 16:20. Varovanci trenerja Mirka Skoka so tudi v drugem delu dokazali, da so za razred ali dva boljši nasprotnik. S pridom so izkoriščali napake gostiteljev, ter do zadnjega sodniškega žvižga vzdrževali prednost, na koncu pa se povsem zasluženo veselili novega para točk. Tekma se je končala z rezultatom 30:39 v korist Novomeščanov. Pri ekipi Črnomlja je 11 zadetkov vknjižil Luka Muhič, pri Krki pa sta bila s po osmimi goli najuspešnejši Jernej Avsec in Uroš Knavs. Rokometaše Krke tako do konca letošnje izjemno uspešne sezone čakajo še tri tekme. Po krajšem premoru bodo najprej doma gostili ekipo Škofljice, nato pa sledita še zadnji dve gostovanji letos. Sezono 2021/22 bodo sklenili v Sevnici, še prej pa jih čaka gostovanje v Grosuplju.