Ministrstvo sledilo stroki: Letos bodo odstrelili ...

Ansambel Igor in zlati zvoki Revija Stop

»Vse dni, vse noči« igrajo že lepih 32 let

Krkaši upravičili vlogo favorita

04.05.2021 21:01

Košarkarji Krke so v prvi tekmi četrtfinala lige Nova KBM premagali Šentjur s 105:66 (26:18, 41:31, 73:49).

Košarkarji Krke so upravičili vlogo favorita, ki jim ga je dala druga startna pozicija pred končnico. Na svojem parketu so premagali Šentjur in si lahko uvrstitev v polfinale zagotovijo že čez dva dni, ko se bo druga tekma v Šentjurju začela ob 18. uri.

Gostje niso bili enakovreden tekmec. V prvem polčasu so še nekako držali priključek, tretja četrtina pa je razkrila razliko v kakovosti. Novomeščani so jo dobili z 32:18, delo pa so dokončali v uvodnih minutah zadnjega dela z delnim izidom 11:0 (84:49).

Krka je zadela petnajst trojk iz 30 poskusov, bila je boljša v skoku (38:32) in pri podajah (26:12), imela pa je dovolj razpoloženih posameznikov, čeprav nista igrala prvi organizator igre Roderick Rodney Camphor in najboljši skakalec Adin Vrabac.

Po 16 točk so dosegli Leon Stergar (met 4:5, 6 podaj), Luka Lapornik (met 6:8) ter Rok Stipčević (trojke 4:8), pri Šentjurju pa je najboljši igralec prav tako dosegel 16 točk - Žiga Habat (met 6:10).