Genialno! Rüdiger vratarju Reala pomagal pred ...

Skrito v raju: Igralka blestela na fotografiranju ...

Dončič je kralj! Vsi se posebej pripravljajo na ...

Šport Novo mesto

Krkaši visoko porazili Krško

07.11.2012 20:35

Rokometaši novomeške Krke so v 9. krogu 1. NLB Leasing lige na domačem igrišču premagale Krško s 37:23.

Novomeška zasedba je dosegla tretjo zmago v elitnem slovenskem rokometnem tekmovanju, po domačem zmagoslavju nad Izolo in nekoliko nepričakovanim v Trebnjem je danes v domačem hramu po pričakovanju ukanila še zadnjeuvrščeno ekipo iz Krškega, visoko razliko v zadetkih pa si je priigrala v zadnjih osmih minutah, ko je naredila delni izid 8:0 in zmagala s +14.

Dolenjsko-posavski obračun je navkljub temu minil v prevladi izbrancev domačega trenerja Slavka Iveziča. V prvi tretjini tekme se je odvijal izenačen boj, nato pa so si gostitelji v 24. minuti priigrali najvišjo prednost v prvem polčasu (14:9). V drugi polovici tekme je bila rezultatska prednost vseskozi na strani domačega moštva, v zadnjih osmih minutah pa je - pri izidu 29:23 - igra gostov dobesedno razpadla, kar so gostitelji izkoristili in zanesljivo zmagali.

V domači ekipi sta bila najbolj učinkovita Jernej Papež z osmimi in Matej Flajs s sedmimi goli, v gostujoči pa je Mitja Omerzel dosegel pet, Luka Koprivc in Jaka Ferkulj pa po štiri gole.

Novomeška ekipa bo v naslednjem krogu gostovala v Ribnici, Krško pa se bo na domačem igrišču pomerilo z velenjskim Gorenjem. Obe tekmi bosta v soboto, 10. novembra.