Ministrstvo sledilo stroki: Letos bodo odstrelili ...

matjaž-štraus Njena.si

Delovna akcija: Mojster Matjaž srečen v objemu ...

Krkaši zanesljivo na Final 4 pokala Slovenije

16.03.2023 07:55

Rokometaši Moškega rokometnega kluba Krka so na tekmi četrt finala pokala Slovenije pred domačimi ljubitelji rokometa premagali ekipo RK Branik Maribor, s tem pa si priigrali tudi vstopnico za nastop na zaključnem turnirju četverice najboljših ekip v državi. Varovanci trenerja Mirka Skoka so goste iz štajerske prestolnice ugnali s 30:23 (16:11).

Krkaši v letošnji sezoni kažejo odlične predstave v NLB ligi, zasedajo namreč 5. mesto in le s točko zaostanka dihajo za ovratnik Ribnici, na svoji poti do zaključnega turnirja pokala Slovenije pa so v gosteh nadigrali Herz Šmartno, kasneje odbili nalet Velike Nedelje, tokrat pa so pred domačim občinstvom premagali še zasedbo iz Maribora.

Domači rokometaši so v tekmo vstopili odločno in si že v prvih minutah srečanja priigrali tri zadetke prednosti (3:0) , a so se Mariborčani uspeli hitro približati in znižati zaostanek na 3:2. V nadaljevanju so vse niti igre prevzeli krkaši, ki so se otresli začetne nervoze in zagospodarili na igrišču, velik hendikep pa doživeli v 18. minuti, ko je moral igro zaradi rdečega kartona zapustiti najboljši strelec lige Uroš Knavs, nekaj minut kasneje pa je hudo poškodbo rame staknil še kapetan Vladan Lončar. To varovancev trenerja Mirka Skoka ni zmedlo, saj so ob polčasu vodili s petimi zadetki prednosti (16:11). Drugi del srečanja je krojila zelo nervozna igra na obeh straneh. Krkaši so do 46. minute še ohranjali vodstvo iz prvega dela, štiri minute kasneje pa so gostje ujeli priključek in se približali na vsega 23:22. V končnici so krkaši znova dokazali svojo kakovost in uspešno odbili nalet Štajercev, ki so na koncu morali športno priznati premoč Novomeščanov, ki so tekmo dobili s 30:23.

Jernej Avsec, igralec MRK KRKA: »Današnja zmaga nam pomeni neko nagrada za naš trud skozi celotno sezono. Tekma je bila napeta in zelo nervozna, saj so nas Mariborčani vseskozi dihali za ovratnik. Zaostanek šestih zadetkov so v končnici uspeli znižati, se vrnili v igro, a smo z našo dobro igro v obrambi in veliko željo po uspehu na koncu več kot zasluženo zmagali. Komaj čakamo na nasprotnika na zaključnem turnirju in obljubljamo, da bomo naredili vse, da se pokažemo v dobri luči.«

Luka Žvižej, trener RK Maribor: » Danes nam presenečenje v Novem mestu ni uspelo. Imeli smo sicer svoje priložnosti, ki pa jih nismo uspeli izkoristiti. Pozna se nam, da smo bili deset dni brez treninga, a vseeno. To je pokal, ena tekma, kjer je možno vse. Nas v soboto čaka bolj pomembna ligaška tekma, in če potegnem črto, smo na današnji tekmi nekaj stvari naredili zelo dobro, na koncu pa je važno tudi to, da smo vsi zdravi in brez poškodb za nadaljevanje prvenstva.«

Statistika:

MRK KRKA: Rauh, Brajer (2 obrambi), Blaževič (9 obramb), Bradeško 1, Avsec 4, Majstorović 6 (1), Grojzdek 2, Knavs 6, Vukić, Stanojević 3, Rašo, Lončar 3, Nosan 2, Kukman 2, Windischer, Matko 1,
RK MARIBOR BRANIK: Zupančič, Strašek (9 obramb), Planinšek 4, Jezernik 2, Sok 4 (1), Kovačec 2, Jerenec 4, Košec, Gregorič 1, Kačičnik 1, Budja 5, Razgor, Hedl,

Sedemmetrovke: MRK KRKA 2 (1), RK MARIBOR BRANIK 4 (1)

Izključitve: MRK KRKA 10 minut, RK MARIBOR BRANIK 6 minut

Rdeči kartoni: MRK KRKA 1

Rokometaši Krke bodo naslednjo tekmo v Ligi NLB odigrali v soboto, 25. marca v gosteh pri ekipi RD Koper.