Nenadna smrt znane TikTok vplivnice

Krkaši znova prikazali kakovost in osvojili obe točki

Piše: MRK Krka

09.04.2022 11:39

Članska izbrana vrsta Moškega rokometnega kluba Krka se je drevi, v 21. krogu 1. B SRL mudila na gostovanju v Gorišnici in pričakovano prišla do novih prvenstvenih točk. Varovanci trenerja Mirka Skoka so gostitelje zanesljivo premagali, tekma se je v športni dvorani Gorišnica končala z zmagoslavjem Krke, bilo je 23:30 (7:12).

Tekma se je v uvodnih minutah odvijala v izenačenem duhu, domačini so v 7. minuti uspeli povesti na 4:3, a je bilo to tudi edino vodstvo na tekmi. Gledalci so lahko v nadaljevanju spremljali izjemno zanimivo srečanje, kjer pa je nekaj dela zaradi vroče krvi imel tudi delegat. Strasti so se hitro umirile, Novomeščani pa so nato prestavili v višjo prestavo in s hitrimi protinapadi uspeli tekmo speljati na svoj mlin. Domačini so sicer skušali zaustaviti nalet favorizirane ekipe Krke, a jim namera ni uspela. Farmacevti so na glavni odmor odšli s prednostjo petih golov (7:12). V drugem polčasu so krkaši nadaljevali z odločno in prepričljivejšo igro, kar je bilo vidno tudi na semaforju, saj so prednost le še povečevali, gostitelji pa tempu Novomeščanov niso sledili. Varovanci trenerja Mirka Skoka so si tako na račun vpisali dve točki, ( skupno 30 /17 tekem) ter zmagoviti niz podaljšali na 16 zaporednih zmag v sezoni 2021/22.

V domači vrsti je bil najuspešnejši Denis Hrupič s sedmimi zadetki, pri Krki pa je znova blestel Uroš Knavs, ki je bil z devetimi goli tudi najboljši strelec tekme.

Izjave po tekmi:
Denis Hrupič, igralec Gorišnice: »Nismo razočarani, saj smo dali vse od sebe. To pomeni, da je Krka fizično močnejša ekipa, kar se vidi tudi na lestvici. Mi bomo odigrali še te štiri tekme, Krki pa vso srečo.«
Žan Grojzdek, igralec Krke: » Vedeli smo, da bo težka tekma, tako se je tudi izkazalo sploh v prvem polčasu. Mislim, da smo pokazali svojo kvaliteto, dobro odigrali v obrambi, sicer smo zgrešili nekaj zicerjev, na koncu pa se je vse dobro izšlo. Na naslednjo tekmo gremo na polno.«
Statistika:
RD MOŠKANJCI-GORIŠNICA: Brodnjak (2 obrambi), Ranfl (12 obramb), Bratuša (4 obrambe), Tement 1, Šandor 3, Bedrač, Ozmec 2, Maroh 3, Sok, Hrupič 7, Lorenčič 1, Bedrač 1, Krasnič, Leben 2,
MRK KRKA: Rauh (3 obrambe), Brajer (11 obramb), Majstorović 2, Grojzdek, Ernestl 1, Knavs 9, Klemenčič 4, Vukić 4, Lončar 1, Kukman 3, Windischer 3, Avsec 2,
Sedemmetrovke: RD MOŠKANJCI-GORIŠNICA 5 (3), MRK KRKA 2 (1)
Izključitve: RD MOŠKANJCI-GORIŠNICA 12 minut, MRK KRKA 10 minut
Rdeči kartoni: RD MOŠKANJCI-GORIŠNICA 1, MRK KRKA 1

Članska ekipa MRK KRKA ima sedaj 14 dni premora, do konca sezone jo čakajo še štiri tekme, od tega tri gostovanja. V naslednjem krogu, 23. aprila, bodo krkaši gostovali v Črnomlju, sledi štirinajst dnevni premor, potem pa se bodo 7. maja doma pomerili z ekipo Škofljice, odšli na gostovanje v Grosuplje, zadnja ligaška tekma pa jih čaka zadnji vikend v maju v gosteh pri ekipi Sevnice.