Žakelj obrnil ploščo: zdaj ve, da je na ...

»Vse dni, vse noči« igrajo že lepih 32 let

Šport Koper/Krško

Luka Koper premagala Krško

23.09.2015 20:01

Nogometaši Krškega so se v 11. krogu Prve lige Telekom Slovenije pomerili z ekipo Luke Koper. Srečanje se je končalo s 4:0 za Luko Koper.

Ostali izidi:
Rudar - Gorica 1:0 (1:0), Krka - Celje 1:0 (0:0), Olimpija - Zavrč 0:2 (0:2), Maribor - Domžale 1:1 (0:0).

10. Celje 11 1 4 7 6:22 6

Koprčani so le prekinili niz treh porazov. Tokrat so zanesljivo odpravili Krško, ki si je po skoraj dveh mesecih tudi želel tri točke. Toda Primorci so se bolje znašli na razmočenem igrišču, Krčani pa so nadaljevali strelski post, ki je zdaj dolg že 390 minut.

Tekma v Kopru se je začela v močnem nalivu in na zelo razmočenem igrišču s kar nekaj lužami, kar je oteževalo igro. Ta je bila nepovezana, a borbena. Koper je povedel po prvem resnem poskusu proti vratom Marka Zalokarja.

V deseti minuti se je po podaji z desne strani v gneči pred vrati gostov najbolje znašel spretni Josip Ivančić, ki je z natančnim strelom z 10 metrov zadel za 1:0. Obe ekipi sta poskušali s podajami iz prekinitev, omeniti pa velja le dober strel s 30 metrov Lea Štulca v 44. minuti, a je Zalokar žogo izbil v polje, odbito žogo pa je Ivančić poslal mimo gola.

Deset minut po začetku drugega polčasa so Koprčani podvojili prednost. Gregor Sikošek je v kazenskem prostoru podrl Davorja Škerjanca, Amar Rahmanović pa je bil natančen z bele točke. Le dve minuti pozneje je na drugi strani Luka Volarič dobro streljal s 25 metrov, toda Vasja Simčič je ostal nepremagan.

V 63. minuti je po Škerjančevi podaji Ivančić slabo streljal iz ugodnega položaja, 16 minut zatem pa je Koper vodil s 3:0, potem ko je po podaji Denisa Šmeja z desne strani Leo Štulac z glavo z več kot desetih metrov ugnal nemočnega Zalokarja.

Že v sodniškem dodatku je iz neposredne bližine po Zalokarjevi nespretnosti veliko priložnost zapravil Luka Vekić, a se je v tretji minuti sodniškega podaljška odkupil, ko je zadel z natančnim strelom z roba kazenskega prostora.

Koper bo v 12. krogu v soboto gostoval v Celju, Krško pa bo dan pozneje gostilo Maribor.