Šport Dobova

Mariborčani močnejši od Dobove

Piše: STA

29.04.2021 21:19

Rokometaši mariborskega Branika so na današnji zaostali tekmi 20. kroga lige NLB v gosteh premagali Dobovo s 30:26 (14:13).

Devetouvrščena zasedba iz Maribora je v Posavju dosegla osmo zmago in ima zdaj štiri točke prednosti pred današnjo osmoljenko dvoboja in ljubljanskim Slovanom.

Večji del tekme je minil v enakovrednem obračunu. Izbranci gostujočega trenerja Siniše Markote so si sredi drugega polčasa priigrali tri gole prednosti (22:19), a so jih gostitelji v 55. minuti ujeli in izenačili na 26:26.

V prelomnih trenutkih dvoboja so bili bolj zbrani in preudarni Mariborčani, ki so sijajno zaigrali v obrambi in niso prejeli nobenega zadetka, v napadu pa po golih Filipa Jereneca, Alekse Veselinovića in dveh Tadeja Soka povedli s 30:26.

V zasedbi iz Maribora je bil najbolj učinkovit Tadej Sok s 13, v ekipi iz Dobove pa Alen Šibenc s sedmimi goli.

Državno prvenstvo se bo nadaljevalo 15. maja. Zasedba iz Dobove bo gostila Urbanscape Loko, mariborska pa bo gostovala v Novem mestu.