Kadili bi kot Turki, vendar ne bi plačali

Aleksandar Vučić skrivoma obiskuje Slovenijo: na...

Poroka na prvi pogled: Katja za kratek čas ...

Šport Šentjur

Mitja Krevs državni prvak na 10.000 metrov

18.04.2021 20:15

Državni prvaki so tudi Jošt Žnidaršič (Krka), Nina Pečnik (Krka) in Timotej Krašovec (Sevnica).

Mitja Krevs (Štajerska) je zmagal na slovenskem atletskem prvenstvu v dolgih tekih. Na stadionu v Šentjurju je na 10.000 m s 30:14,00 za več kot 15 sekund ugnal Jana Brešana (30:29,75), tretji je bil drugi član Kladivarja Matija Rizmal (30:36,06).

Krevs iz Mirne Peči se je na svojem četrtem maratonu 11. aprila v Sieni z 2:16:36 povzpel na šesto mesto večne slovenske lestvice na 42 km, na drugo pa Primož Kobe (2:13:36). Slednji je bil tudi tokrat na startni listi, a ni prišel do cilja, ki ga je prečkalo 18 tekačev, trije pa so odstopili.

Jošt Žnidaršič (Krka) je s časom 32:49,79 postal državni prvak v teku na 10.000 metrov v kategoriji mlajših članov.

Jošt Žnidaršič
AZS

Nina Pečnik (Krka) je s časom 19:26,06 v teku na 5000 metrov osvojila naslov državne prvakinje v dolgih tekih med mlajšimi mladinkami.

Nina Pečnik
Nina Pečnik
AZS

Timotej Krašovec (Sevnica) je postal državni prvak v dolgih tekih med pionirji U16. V teku na 5000 metrov je slavil s časom 18:03,49.