Aleksandar Vučić skrivoma obiskuje Slovenijo: na...

Genialno! Rüdiger vratarju Reala pomagal pred ...

Šport

Mladi Krkaši danes v Kranju za naslov državnega prvaka

Piše: R.K.

16.05.2021 07:00

Mladinci Krke so se uvrstili v finale državnega prvenstva, ki se bo sklenilo danes ob 13. uri v Kranju.

Tam se bodo varovanci trenerja Domna Zevnika pomerili s Cedevito Olimpijo. Naša Krka je s 74:59 porazila Triglav, Ljubljančani pa z 68:60 Domžalčane. Finale se začne ob 13. uri.

Včeraj je potekal finalni turnir osmerice.

ECE Triglav – Krka 59:74 (19:17, 13:20, 10:23, 17:14)
Krka: Anzulović, Macele, Zaman 16 (2 sk, 5 as), Bobnar 6, Petković, Molan 20 (5/8 za 3, 6 sk), Pltu 11m Hostnik, Klavžar 8 (8 as), Hočevar 2 (6 sk), Klobučar 9 (10 sk, 2 as), Nikolič 2 (2 sk).
Mladinci, finalni turnir osmerice, četrtfinale, 13.5.
Krka – Rogaška 80:63 (18:15, 17:21, 21:12, 24:15)
Krka: Anzulović, Rihtaršič, Zaman 17 (3 as), Bobnar 6, Petković, Molan 16 (4/4 za 3), Plut (5 sk), Harbaš, Nikolič, Klavžar 24 (3 sk, 6 as), Hočevar 2, Klobučar 15 (15 sk, 4 as).

Mladi igralci so se izkazali včeraj popoldan, ko so strli odpor domačina. Ni bilo lahko, a s potrpežljivo igro, predvsem pa z vedenjem, kaj hočejo, je „padel" tudi Triglav. Uvod v tekmo polfinala pa tak, da boljši skorajda ne bi mogel biti.
V 3. minuti so vodili 2:11, po minuti odmora in nekaj menjavah so se domačini vrnili v igro in dobili četrtino z 19:17. V nadaljevanju pa so spet pobegnili, predvsem pa zaslugi Roka Zamana, ki je dosegel pet zaporednih točk za 19:24, v nadaljevanju so po zaslugi dvojca Izak Molan in Jaka Klobučar ušli tudi na 22:31, polčas pa odločili sebi v prid – 32:37.

V nadaljevanju so naši Krkaši prevladovali na parketu, ta del so dobili z 10:23. V ta izkupiček 23 točk gre prišteti tudi štiri trojke, tri je prispeval Izak Molan. Po treh četrtinah so vodili 42:60, prednosti pa niso zapravili, ampak jo mirno zadržali. Ko so se domačini enkrat približali na -11 (52:63), je nalet umiril in dokončno prekinil z dvema košema naš branilec Rok Zaman.

Na tej tekmi so dosegli 11 trojk (domačin 5), izgubili so 12 žog, Triglav 23, ob tem pa smo zbrali 17 podaj, domačini 11.

Domen Zevnik, trener U19 Krka: „Najprej čestitam Triglavu za dobro pripravo na težko tekmo. Še večje čestitke pa mojim fantom, ki so spet pokazali, da so pravi borci in si zaslužijo ta finale! Če bi rekel kaj drugega kot to, da gremo v nedeljo po zmago in da smo zelo samozavestni, ne bi bil pošten do mojih fantov, ki si zaslužijo, da so favoriti tega finala."

Izak Molan, prvi strelec U19 v polfinalu: „Tekma je bila težka, Triglav pa zelo trd tekmec. Igrali so dobro, tudi „tepli" so nas. A smo pokazali, da smo prišli v Kranj zmagovat, odigrali smo dobro obrambo, potem je steklo tudi v napadu."