Ministrstvo sledilo stroki: Letos bodo odstrelili ...

Znani obrazi so zelo okoljsko ozaveščeni

Šport Bar/Novo mesto

Mornar premagal košarkarje Krke

30.12.2018 07:05

Košarkarji Krke so v 13. krogu lige Aba izgubili z Mornarjem s 77:86 (20:21, 35:46, 63:58).

Čeprav so imeli manj kot pet minut pred koncem deset točk prednosti in vse stvari pod nadzorom, so košarkarji Krke v 13. krogu lige Aba pokleknili na gostovanju pri Mornarju. Povrh vsega so izgubili za več, kot so zmagali v Novem mestu, kar je lahko zelo pomemben dejavnik v boju za obstanek.

Potem ko so v prejšnjem krogu doma premagali aktualnega prvaka lige Aba Budućnost, so bili Novomeščani v Baru na pragu prve zmage v gosteh v tej sezoni. V 36. minuti so imeli prednost 73:63. A tu so "zmrznili"; domači so do konca tekme naredili delni izid 23:4 in v derbiju zadnjeuvrščenih ekip prišli do pete zmage v sezoni.

Krka ostaja pri štirih uspehih in ob Petrolu Olimpiji ter Zadru vstopa v 2019 iz zadnjega mesta. Do konca tekmovanja oziroma rednega dela je še devet tekem.

Krka bo v naslednjem krogu 4. januarja gostila neporaženo Crveno zvezdo.