Racman na Dobu: kdo od znanih menedžerjev je pred...

Prihajajo Luka 3! Dončić bo kmalu predstavil ...

Namiznotenisač Maj Murn odličen srebrn

Piše: ŠDSU Novo mesto

11.11.2019 09:24

Minuli vikend so bili igralci in igralke Športnega društva SU Novo mesto aktivni na več tekmovalnih prizoriščih hkrati.

Mladinski reprezentant, Domen Zupančič, je zastopal barve Slovenije na Mednarodnem
prvenstvu 2019 ITTF Junior Circuit Premium, Hungarian Junior & Cadet Open, kjer se je bilo med 342-imi nastopajočimi težko uvrstiti v glavni del tekmovanja.

Na drugem mednarodnem prizorišču v Varaždinu, kjer je potekal 49. Odprti turnir Mirka
Abramoviča, so nastopali v ekipnem delu tekmovanja Andraž Zupančič, Mark Gazvoda, Maj Murn in Lana Slatinšek. Mark in Andraž sta izgubila v četrtfinalu proti kasnejšima zmagovalcema in tako osvojila 5. mesto. Lana Slatinšek je s soigralko, Hrvatico, Mio Horvatič, prav tako osvojila 5. mesto, medtem, ko se je najvišje, vse do srebrne medalje
zavihtel Maj Murn, ki je nastopal v ekipi z Luko Jokičem iz Mengša. Maj je odlično odigral
tudi posamični del turnirja, kjer je osvojil 5. mesto. Lana Slatinšek je v posamični kategoriji osvojila 17. mesto in bo v tej kategoriji igrala tudi naslednje leto. Oba mladinca, Mitja Omerzel in Domen Zupančič, in mlajši član, Jožko Omerzel so se udeležili 2. OT za člane, kjer je bil glavni cilj nabiranje izkušenj za nadaljevanje sezone, saj vsi trije letos nastopajo v najvišji namiznoteniški ligi.

Prav zaradi velike količine tekmovanj ter igralcev in igralk, ki na njih nastopajo, se je
strokovno vodstvo ŠDSU odločilo, da ne nastopajo na nizko rangiranih tekmovanjih kot je
bil to soboto Alpe Adria, saj namen tekmovanj za ŠDSU ni samo osvajanje medalj, ampak rast in razvoj tekmovalk in tekmovalcev.

Za aktivnostjo igralcev in igralk pa ne zaostaja niti organizacijski del ŠDSU, saj že to nedeljo
organizirajo 2. MRNTZ turnir v ŠC Livada, kjer bo nastopilo več kot 120 igralk in igralcev,
začenjajo z Dolenjsko rekreativno namiznoteniško ligo, sodelujejo v projektu Z gibanjem se
učimo angleški jezik ter se pripravljajo na prvi nastop v najvišji ligi, 1. SNTL.