Žakelj obrnil ploščo: zdaj ve, da je na ...

Ansambel Igor in zlati zvoki Revija Stop

»Vse dni, vse noči« igrajo že lepih 32 let

Novomeščani za točko boljši od Heliosa

30.01.2019 09:54

Košarkarji Krke so v zaostali tekmi lige Nova KBM premagali Helios Suns s 66:65 (12:20, 32:36, 43:50).

Krka se je po številu zmag izenačila z vodilno Six Primorsko. Do uspeha pa je prišla po tem, ko je bila večino tekme v zaostanku, v zadnji četrtini pa je Dolenjcem uspel preobrat. Na drugi strani ima Helios po novem osem zmag in sedem porazov.

V prvem polčasu so bili praktično ves čas v ospredju Domžalčani, ki so imeli sredi druge četrtine že 14 točk prednosti (28:14), a do konca polčasa so jih Novomeščani praktično ujeli in napovedali zanimiv drugi del.

V tretji četrtini so si gosti znova priigrali kar zajetnih 13 točk prednosti (50:37), v zadnjih deset minut pa so nesli sedem točk zaloge. Novomeščani so se nato povsem vrnili v igro, sredi četrtine izničili zaostanek, nato pa tudi prešli v vodstvo.

V zadnji minuti je Paolo Marinelli najprej z dvema prostima metoma poskrbel za 66:63, Jure Močnik je prav tako s prostima metoma goste približal na 66:65, zatem pa je pri domačih trojko zgrešil Miha Škedelj, na drugi strani pa tri sekunde pred koncem Miroslav Pašajlić.

Pri domačih je bil s 15 točkami najboljši Domen Bratož, pri gostih pa s 13 Pašajlić.