Ministrstvo sledilo stroki: Letos bodo odstrelili ...

Mojster Jure: Žena in otroci so moje življenje

Šport Beograd/Novo mesto

Novomeščani zapravili še eno priložnost

09.02.2019 07:39

Košarkarji Krke so v 19. krogu lige Aba izgubili z Mega Bemaxom s 72:80. Košarkarji Krke so v 19. krogu lige Aba doživeli šesti poraz na zadnjih sedmih tekmah, skupno že štirinajstega, tako da tri kroge pred koncem rednega dela ostajajo na zadnjem, dvanajstem mestu.

Novomeščani bodo po premoru za pokalno tekmovanje 2. marca gostili Cedevito, nato jih čaka gostovanje pri Ciboni, v zadnjem krogu pa se bodo v dvorani Leona Štuklja pomerili s Petrolom Olimpijo.

Zadnje mesto v ligi Aba pomeni izpad v drugoligaško jadransko konkurenco, predzadnje, na katerem so trenutno Ljubljančani, pa vodi v kvalifikacije za obstanek v elitni druščini. Krka je zapravila še eno priložnost za zlata vredni točki. Podobno kot na tekmah v zadnjih krogih proti Igokei in FMP je bila v zaključku v igri za zmago, vendar so igralci nespametno odigrali ključne minute. Tokrat so varovanci trenerja Simona Petrova v zadnji četrtini nadoknadili petnajst točk zaostanka, se približali na 70:66 in bili v 39. minuti še vedno pri zgolj štirih točkah zaostanka (70:74).
Žal Krka v odločilnih minutah ni imela razpoloženih igralcev, hkrati pa so najizkušenejši storili preveč napak. Kapetan Jaka Balažič je soigralce zaradi petih osebnih napak zapustil v ključnih minutah, Luka Lapornik, ki je metal 2:8, prav tako, Dominik Mavra je bil še bolj nenatančen (3:14), Marko Jošilo pa je dosegel vsega dve točki.

Sivemu strelskemu povprečju so se izognili Dalibor Đapa, ki je trojke metal 5:6, Jure Lalić (11 točk, met 5:6) ter mladi Miha Škedelj (10 točk, met 4:6).