Objavljamo poročilo o finančni luknji v SD: kaj ...

V tej restavraciji natakarji žalijo goste!!!

Uau! Luka razkril, koliko avtomobilov ima trenutno...

Šport Beograd/Novo mesto

Piše: KK Krka

27.01.2020 08:13

Košarkarji Krke, so v 17. krogu ABA lige, včeraj v gosteh izgubili z Mega Bemaxom z 61:88 (19:23, 17:24, 16:23, 9:18). Krkaši so tekmo odigrali brez poškodovanih organizatorjev igre Glenna Coseya in Paola Marinellija. Začeli v peterki Muhamed Pašalić, Marko Jošilo, Ivan Ramljak, Jure Balažić in Dalibor Đapa.

Liga ABA, 17. krog, 26.1.
Mega Bemax – Krka 88:61 (23:19, 24:17, 23:16, 18.9)
Krka: Jones 5, Jančar Jarc 2, Škedelj 1, Pašalić 6, Đapa 13, Balažić 10, Jošilo 11, Lapornik 11, Ramljak 2.

Novomeščani so ob koncu četrte minute so po dveh trojkah vodili z 10:8, potem pa so domači z delnim izidom 15-1 prišli do vodstva 23:11 v 9. minuti. Do konca prve četrtine so Krkaši dosegli osem zaporednih točk in po desetih minutah je bilo 23:19 za Mego. Na začetku 12. minute so se Krkaši s trojko Pašalića približali le na točko zaostanka (24:25), nato pa so domači z osmimi zaporednimi točkami ponovno ušli na +9 (33:24). Sledila je druga minuta odmora Krkašev v prvem polčas, s katero so vsaj na kratek čas ustavili nalet domačih, ki pa so ob polčasu vseeno imeli dvomestno prednost (47-36).

Drugi polčas so domači odprli s petimi točkami Nenadiča. Sredi 24. minute so se Krkaši približali na enomesten zaostanek (46:55). Sledila je minuta odmora domačih, po kateri so z osmimi zaporednimi točkami ponovno povsem ušli. Po 30 minutah so vodili s 70:52, v zadnji četrtini pa so prednost le še povečali in prišli do več kot zaslužene zmage.

Vladimir Anzulović, trener Krke:
„Čestitke Megi za zasluženo zmagala. Manjkala sta nam prva organizatorja igre, Cosey in Marinelli, dodaten hendikep pa je bil, da je Jones zaradi petih osebnih napak dokaj hitro zapustil igro. Na koncu moram pohvaliti dobro igro Mege, ki je povsem drugo moštvo kot v prvem delu in verjamem, da če bi bili v taki postavi od začetka lige, se ne bi borili za obstanek."

Krkaši imajo po 17. krogih Lige ABA 6 zmag in 11 porazov, dve zmagi več od zadnjeuvrščenih Mege in Zadra ter zmago več od Cibone, ki jo bodo gostili v prihodnjem krogu, v soboto, 1. 2., ob 17. uri. Še prej pa jih v sredo, 29. 1., čaka gostovanje v SKL pri Šentjurju.