Kadili bi kot Turki, vendar ne bi plačali

Aleksandar Vučić skrivoma obiskuje Slovenijo: na...

Nenadna smrt znane TikTok vplivnice

Novomeški košarkarji v polfinalu

Piše: KK Krka

14.02.2020 07:05

Novomeški košarkarji Krke, so včeraj, z zmago nad Hopsi na Polzeli s 75:66 (22:17, 9:19, 26:16, 18:14) potrdili uvrstitev na zaključni turnir pokala Spar, ki bo ta konec tedna na Kodeljevem v Ljubljani.

Pokal Spar, četrtfinale, 2. tekma, 13.2.
Hopsi – Krka 66:75 (17:22, 19:9, 16:26, 14:18)
Krka: Pašalić 2, Đapa 9, Jošilo 14, Lapornik 12, Ramljak 12, Cosey 3, Škedelj 9, Fifolt 2, Balažić 7, Stergar 5.

Krkaši, ki so pred povratno tekmo imeli prednost 12 točk, so tekmo začeli v peterki Muhamed Pašalić, Luka Lapornik, Marko Jošilo, Ivan Ramljak in Dalibor Đapa. Po dveh minutah in pol so povedli z 9:2 in prisilili Hopse, da so posegli po minuti odmora. Po polaganju Lapornika so imeli Krkaši na začetku osme minute prvič dvomestno prednost (18:8), do konca četrtine pa so domači zaostanek prepolovili. Po desetih minutah je bilo 22:17. Drugo četrtino so Krkaši odprli s šestimi zaporednimi točkami za 28-17, potem pa se jim je povsem ustavilo v napadu. V slabih devetih minutah do konca polčasa so dosegli le še tri točke, Hopsi pa so to izkoristili in po polčasu vodili s 36:31.

V 22. minuti so imeli po trojki Copota domači največjo prednost na tekmi, +6 (39:33), Krkaši pa so nato z delnim izidom 12:4 ponovno prešli v vodstvo (45:43). Do konca tretje četrtine so si uspeli priboriti pet točk prednosti (57:52). Na začetku 34. minute so ponovno imeli dvomestno prednost (65:55), domači pa so se še dvakrat uspeli približati na štiri točke zaostanka. Kljub temu so Krkaši suvereno nadzirali tekmo in se na koncu zasluženo uvrstili na zaključni pokalni turnir.

Najboljši strelec: Marko Jošilo 14
Največ skokov: Marko Jošilo 8
Največ asistenc: Muhamed Pašalić 6
Največ pridobljenih žog: Ivan Ramljak 2
Najkoristnejši igralec (indeks učinkovitosti): Marko Jošilo 20

Krkaši so se tako po letu izostanka vnovič uvrstili na zaključni turnir Pokala Spar, ki bo konec tedna (15. in 16. 2) na ljubljanskem Kodeljevem. V polfinalu bodo v soboto, ob 18.30 uri, igrali s Cedevito Olimpijo.