Skrito v raju: Življenje spremenilo Saško in ...

Nastavite budilke: jasno je, kdaj bo Dallas igral ...

Šport Vroclav

Odbojkarji v finale evropske lige

13.08.2015 18:40

Slovenska moška odbojkarska reprezentanca se je uvrstila v finale evropske lige. V polfinalu zaključnega turnirja v poljskem Walbrzychu je s 3:0 (17, 21, 21) premagala domačo reprezentanco.

V finalu se bo v petek pomerila z zmagovalcem dvoboja med Estonijo in Makedonijo, če bo dobila tudi to tekmo, bo naslednje leto igrala v svetovni ligi.

Slovenci so že izboljšali svoj najboljšo uvrstitev iz evropske lige, doslej so bili najboljši tretji.

Proti Poljakom, svetovnim prvakom, ki v tekmovanju nastopajo z mlado reprezentanco, okrepljeno z dvema starejšima igralcema (večina izmed njih je domovino zastopala na evropskih igrah v Bakuju, kjer so zasedli četrto mesto), so ves čas tekme vse niti držali v svojih rokah, daljše črne luknje niso imeli, Poljaki so bili brez prav nobenih možnosti. Gosti so bili dominantni v vseh elementih, nekaj rezerve so imeli le pri servisu.

Jani Kovačič: »Danes mo pokazali zelo dobro igro, verjetno eno najboljših v tej evropski ligi. Zelo dobro smo igrali v napadu, predvsem z druge linije. Tudi na sprejemu smo bili solidni, Poljaki pa so večino začetnih udarcev poslali na Tineta. Nekako je šlo tako, kot smo si zamislili in če bo tudi jutri podobno, se lahko nadejamo zmage. Glede samega nasprotnika pa si sicer želimo Makedonce, a so Estonci verjetno kakovostnejši nasprotnik.«

Tine Urnaut: »Poljaki imajo mlado in kakovostno ekipo, ki ima velik potencial. Po drugi strani pa sem zelo vesel, da nam je uspelo zmagati in se uvrstiti v finale. Tekmo smo začeli zelo dobro in brez težav dobili prvi niz. Na takih srečanjih je zelo pomembno, da ohraniš visoko raven igre in ne popuščaš. Čeprav smo v drugem nizu Poljakom vseeno nekako dovolili, da so držali korak z nami, smo v ključnih trenutkih znova igrali kot je treba. Vesel sem, da smo prišli do gladke zmaga in da bomo igrali v finalu.«

Andrea Giani, selektor Slovenije: »Najprej bi rad svoji ekipi čestital za zmago. Poljaki imajo dobro, talentirano ekipo, ki pa ima še premalo izkušenj, da bi zmagovala take tekme. Začeli smo dobro, dobro smo servirali in tudi v protinapadih, predvsem iz druge linije in preko naših blokerjev smo bili zelo uspešni. V drugem nizu smo se morda nekoliko preveč sprostili in nasprotnikom ponudili možnost, da izenačijo na 1:1 v nizih, a so moji igralci še enkrat dokazali, da tudi v težkih trenutkih lahko odigrajo na najvišji ravni. Zmaga v drugem nizu nam je potem prinesla tudi precej gladko zmago v tretjem nizu.«

Andrzej Kowal, selektor Poljske: »Že pred turnirjem sem dejal, da je zame Slovenija prvi favorit tega turnirja. Giani ima na voljo zares odlične igralce, ki so zelo prodorni v napadih, slovijo po nevarnih začetnih udarcih in tudi njihov sprejem je bil na vseh tekmah na dokaj visok ravni. V drugem nizu smo za kratek čas sicer imeli možnost, da bi prišli do zmage, a so slovenski odbojkarji še enkrat odigrali zelo dobro in nas zasluženo premagali.«