Afera sodna stavba: ko je država plačala ...

Ljudmila Novak: »Če nekdo stokrat pove, da sem ...

Tekmovalka Kmetije se je poročila

Šport Ljubljana

Olimpija slavila četrtič zapored

20.12.2012 22:00

Košarkarji Uniona Olimpije so v 14. krogu zabeležili četrto zaporedno zmago v Ligi ABA. V Stožicah je padel Radnički z izidom 81:75.

Ljubljančani so se po fantastični ponedeljkovi zmagi po treh podaljških proti Budućnosti tudi tokrat igrali z živci navijačev. V 27. minuti so si priigrali že osem točk prednosti (56:48), ki pa jih spet niso znali zadržati. Gostje so jih ujeli pri 64, nato pa je na sceno stopil Jaka Blažič in s štirimi zaporednimi točkami poskrbel za prednost z 71:66, minuto in pol pred koncem pa dosegel tudi odločilno prednost osmih točk (76:68). Za piko na i je z atraktivnimi zabijanjem po podaji Luke Rupnika iz protinapada poskrbel Aron Baynes.

Gostje so tekmo odprli zelo ambiciozno z delnim nizom 0:6, a je bil nato obračun do odmora ves čas izenačen. Nekdanji Olimpijin center Ratko Varda je samo v prvem polčasu dosegel 15 točk, na koncu 20.

Krka je včeraj izgubila na gostovanju pri Szolnokiju z 72:69.