Skrito v raju: Igralec na odru gol kot glista

V hudi prometni nesreči na primorski avtocesti ...

Šport London

Olympiacos ostaja strup za CSKA

10.05.2013 20:13

Košarkarji Olympiacosa so nepričakovano gladko - z 69:52 - premagali moskovski CSKA in se uvrstili v finale Evrolige. Zvečer še Real Madrid in Barcelona.

Lani so Pirejčani ustavili Moskovčane v finalu (62:61), tokrat pa eno stopničjko prej. Izid je bil nazadnje izenačen pri 17:17 v 8. minuti, nato pa je Olympiacos do konca prve četrtine naredil delni izid 7:0. Aktualni prvaki so v nadaljevanju s čvrsto obrambo povsem ustavili ključne igralce CSKA-ja, na drugi strani pa brez večjih težav polnili koš Moskovčanov. Polčas se je končal s 40:28.

Drugi del ni prinesele preobrata na igrišču. Nasprotno, prednost Grkov je le še naraščala. V 23. minuti je Kostas Papanikolau zadel trojko za +17 (45:28), takšna pa je bila prednost tudi po tretji četrtini (36:53). Na začetku zadnjega dela sta Stratos Perperoglu in Kyle Hines zapored zadela za +21 (57:36), kar je bila tudi najvišja prednost na tekmi. "Brezkrvnim" in nemočnim Moskovčanom je ostalo le še čakanje na zadnji pisk sirene ...

V drugem polfinalu, ki se bo začel ob 21.00, se bosta pomerila Real Madrid in Barcelona. Nasproti si bosta stala tudi dva slovenska reprezentanta Mirza Begić in Erazem Lorbek.