femme-fatale, femme-fatale-2023 Njena.si

Skrito v raju: Igralka blestela na fotografiranju ...

Osvojila bronasto medaljo

20.06.2022 11:05

Ela Petan članica kluba Fight Club Shony je ponovila lanskoletni uspeh in na 49. mladinskem evropskem prvenstvu v Pragi na Češkem osvojila bronasto medaljo.

Na evropskem prvenstvu je nastopilo 1064 tekmovalcev iz 48 držav, med njimi tudi 24 članska reprezentanca Slovenije. Da se je Slovenija zopet vpisala na tabelo osvajalk medalj, je tako kot lani, zaslužna prav Ela, ki je priborila edino slovensko odličje. Ela se je v prvem krogu pomerila z nasprotnico iz Romunije, ki jo je premagala s 5:1, v drugem je z 1:0 premagala Estonko, v tretjem z 2:0 Izraelko, v polfinalu pa je s 7:8 klonila po veliki napaki sodnikov proti aktualni in vnovični evropski prvakinji Nini Kvasnicovi iz Slovaške. V finalu repasaža se je v boj za medaljo podala z Italijanko, ki jo je v dramatičnem zaključku z nožno brco premagala prav v zadnji sekundi boja s 3:2 in v preteklem letu osvojila že svojo četrto veliko medaljo (zlato in bron iz svetovnega pokala ter dve bronasti evropski medalji). Ela je edina tekmovalka v zgodovini samostojne Slovenije, ki ji je na mladinskem EPju uspelo osvojiti medaljo v dveh zaporednih letih. Za Elo bodo v četrtek, ob 19. uri, organizirali sprejem v Pohanci. Prihodnji vikend bodo nastopili še na tretji tekmi svetovnega pokala na Hrvaškem, sledi nekajtedenski odmor, analiza pretekle ciklizacije in pričetek priprave na svetovno prvenstvo, ki bo oktobra v Turčiji.